7-8 Aylık Bir Kedi Sahiplendik, Beslenmesi Konusunda Önerileriniz Var Mıdır?

lilibet4

Kuru mama ve yaş mama ne kadar sıklıkla verilmeli vs.

4 CEVAP

Nermintaskin012

Kuru maması 3 öğün olmalı bence en sağlıklısı. Zaten mamanın arkasında günlük miktarı yazar gerçi ben göz kararı koyuyordum eğer aşırı bir kilosu yoksa göz kararı koyabilirsiniz. Yaş mama da haftada 2 kez verilmeli en fazla

Nermintaskin012

Yaş mamayı hepsi seviyor mesela benimki paketi kapıp götürüyor görünce. Ama sürekli yaş mama vermek kuru mama tüketimini azaltır bu yüzden kuru mamaya da alışması lazım. Ayrıca scottish gibi eklem rahatsızlıkları olan bir kedi değilse vitamin takviyesine pekte gerek yok sadece maması kaliteli olsun ek olarakta gimcat multivitamin macunu kullanabilirsiniz. Fazla vitamin kendinizde sorunlara yol açabilir veterinize danışarak kullanmanız en doğrusu olacaktır

Insan

Bütçeniz yetiyorsa çiğ besleme öneririm.Kediler için en sağlıklı beslenme yöntemi.

lilibet4

Yaş mamayı görünce kendinden geçiyor :) Kuru mamayı da sadece çok aç olduğu zamanlarda yiyor ama biraz kilo alması lazımmış. Vitamin yağından tutun kedi macununa kadar her şeyi aldık ama hala eksiklerimiz var maalesef bilgi açısından. Teşekkür ederim.