Acana+Proplan

Zesinnn

Merhaba arkadaşlar nd nihayet kurtuluyorum dedim ve acanaya first feast geçiş yaptım ama kedimde 1 haftadır midesinden garul gurul ses geliyor ve 1 kere kustu veterineri aradığımda acana protein oranı fazla geldiği için sindirim sorunu yaratıp karın ağrısı yapmış olabilir dedi bir süre başka bir mama kullanın yada nd ile devam edin dedi proplan ve acana karışık kullanabilirmiyim dedim içeriklerinde et aynı cinsse kullan ama uzun süre kullanma dedi kendisinde olan bir mamayı önerdi exci.... isimli bir mama adını tam hatırlamıyorum ikiside tavuklu mama acanadan %70 proplan %30 devam etsem 4-5 ay sorun olurmu dediğimde olmaz dedi biraz aklım karıştı önce az kullan sonra 4-5 ay olur dedi pek takmadı galiba :) size danışmak istedim bu şekil kullanan var mı veteriner hekimim royal canin kullanmasını öneriyordu ısrarla ağız yapısından dolayı büyük taneli mama kullanmalıymışız

6 CEVAP

mrcasper

acana nd orijen vs ağır geldiyse direk olarak pro plan alın

Feyzaaa555

Nd benim kedimede kötü geldi acana aldım onuda beğenmedi veterinerinizin tavsiyesi exclusion mama galiba bende o mamayı araştırıyorum suanda 300 gramlık boyunu alıp deneyeceğim içeriği iyiye benziyor

haticeseven

nd yi bırakma sebebiniz ne?

gulsundusmez

fazla protein iyi birşey değil miğde bağırsak emilimi zor oluyor. Kedinize sindirim anlamında destek lazım benim kedimde bu anlamda sorunlu aktardan aldım tohum ve topraak çim ekiyorum ayda 1 kez ve haftada 3-4 kez 5cm malt var Gimcat Kedi Macunu Gastroıntestınal Paste ondan veriyorum. Birde ani ve sürekli mama değiştirmek iyi değil

gulsundusmez

Bozita kullanıyorum kedilerim sevdi ben hills almıştım ama kedilerim aç kaldı sevmedi :/

gulsundusmez

exclusion inceledim ama bununda protein oranı yüksek