Neden Yaş Mamaya Para Veriyoruz

Siyammm

Arkadaşlar herkes yaş mamayla ilgili konu acıyorda aklıma takıldı en kaliteli olan yaş mamada %50 et var. Bunlara 8-9 tl veriyoruz. Tavuk bonfilenin kilosu 25 lira. Yani 100 gramı 2,5 tl ye denk geliyor. Neden kedimize daha ucuza %100 et vermek yerine. Daha fazla para verip daha kalitesiz şeyler yediriyoruz. Aydınlatırsanız sevinirim

10 CEVAP

Buketbayraktar

Tavuk, kabak, havuç, haşlanmış yumurta, biraz gerçek zeytin yağı, biraz zerdeçal blanderda çekin. Mis gibi yaş mama. Ben suyunu içmeyi sevdiği için çorba gibi yapıyorum bol sulu. Su ihtiyacını da bol bol karşılamış oluyor. Balıkla yada etle de yapabilirsiniz. En iyi yaş mamadan daha iyi.

teo33

Kedinin tüm besinsel ihtiyaçları tek başına "tavukta" mevcut değil (mineraller, vitaminler, vs.), muhtemelen ondan.

Firuzecik

Ve bazı minnoşlar gercek et yerine boyle joleli farkli tatli seyleri tercih ediyor malesef. Zaten ek gida olarak veriyoruz asil almasi gerekenler kuru mamada. Keske benimkiler de ev yapimi yas mama yese 😑

indovf

Etten çok su ihtiyacını karşılamak için haftada bir yaş mama gerekli. Kediler genel olarak gereken kadar su içme eğiliminde değiller. Seninki sık su içiyorsa haftada bir yerine iki haftada bir verebilirsin. Ayrıca tadına neredeyse tüm kediler bayılıyor. Onlar için biraz da aburcubur yani. Mutlu oluyorlar

mihriii

ben de dün bunu düşündüm artık pek yaş mama almak istemiyorum tavuk balık falan alırım o parayla

Lils

Ben ayda yılda bir alıyorum. Normal et yemesi kesinlikle daha sağlıklı bence. Balık vb. alıp pişirip 3-4 gün vermek daha mantıklı bence aynı fiyata

Siyammm

@nurdanşekercioglu kedide bağırsak kuruluğu olur o zmn ilerleyen zamanlarda

Yaş mamaların içinde vitamin eklemeleri var. Reflex essential uskumrulu mamasında mesela en az %74 uskumru var. E vitamini de eklemişler. Miamor somonluda daha az %30 somon var ama vitamin eklemeleri fazla. Bir de her kedi evde yapılanı yemiyor yani benim iki kedim de yemiyor. Yeseler arada yapardım. Ayda 300 tl sadece yaş mamaya veriyorum çok zorluyor. Eğer arada ödül olarak verilecekse evde yapılanlar mantıklı ama günde çok fazla yaş mama yiyorsa o zaman evde yapılanlar herhangi bir şey eklemezseniz yetersiz gelebilir. Tabi eklenen sebzeler olursa yeterli olur mu onu bilemiyorum

Veterinerler yaş mamayı tavsiye etmiyor hatta hiç verilmemesi taraftarı ama 2 haftada bir çok az oda mutlu olsun diye verilebilir bence kuru maması dışında birşey gerek yok

Bende sordum veterinere sizin gibi ama kuru mamalar nem oranı yüksekmiş zaten suyun içinde hemen çözünüyor dedi veteriner kuru mamadan ve sudan zaten nem alıyormuş