Ev Yapımı Yaş Mama

Kursademine

3 aylık erkek british yavru kedime evde tavuk göğsü patates havuç haşlayıp veriyorum arada bir. Bunun içine ilikli kemik suyu katsam zararı olur mu? Teşekkürler 🙏🏼

2 CEVAP

Insan

Sorun olmaz.Hatta yararı olur.İsterseniz okuyun şu yazıyı: https://fitmaya.com/kediler-icin-ilikli-kemik-suyu-iyi-mi-cevap-kesinlikle-evet/

melist35

patates koymayın içine, hiçbir besin değeri yok ve nişasta içerdiği için yararlı da sayılmaz. havuç, brokoli, varsa bi avuç büyüklüğünde balkabağı konulabilir. göğüs eti kullanacaksanız buharda pişirmeniz gerekir. tencere içi aparatlar oluyor onun için, ********da falan 30-40 tl civarı. almanızı öneririm kesinlikle. et ve sebzeler kaynak su ile temas ettiğinde içinde çok fazla bi vitamin kalmıyor çünkü. bence evde yaş mama yapılacaksa kesinlikle buharda pişirme yapılmalı, yoksa verdiğiniz şeyin hayvana faydası sıfır. ilikli kemik suyu da çok faydalı olur içine. kalsiyum kaynağıdır.