Kedimi Veterinere Götürmeli Miyim

Dkd

Merhaba. Kedimin 3 gündür kakası hafif cıvık ve şekilsiz. İshal denemez aşırı sıvı değil ama kakası dağılıyor ve kıvamsız. Dün sabah da hafif sarımsı bi şekilde kustu. Genel keyfi yerinde. Farklı olarak sadece kustuktan sonra çok fazla mama yemeye başladı 2 gündür. Kedim 6 aylık. Sebebi hakkında tahmininiz var mı? Veterinere götürmeli miyim?

9 CEVAP

Beyzaduman

Tabiki götürmelisiniz. İştahsızlık büyük problem, sıvı dışkılama dehidrasyona sebep olur.

Beyzaduman

Kusura bakmayın yanlış okumuşum benim hatam.

Ama veterinere gitmeniz lazım yine de. Çünkü 3 gündür sıvı dışkılama iyi bir şey değil.

Dkd

İştahsız değil. Fazla mama yiyor diye belirttim yukarda. Aksine iştahı çok yerinde.

simbakedi

bence evet cunku ishal ve kusma ayni anda olmasi bir problem belirtisi olabilir. ishal degil deseniz bile ilk once arayip sorun sonra gerek gorurse veteriner cagirir zaten

diablerose

dandik ödül mamaları ve/veya ND mama kedilerde ishal yapabilio. yedi birden bire cokca ve hizlica yerse kusabilio. hizli yememesi icin mamasini azcık azcık koymak suretiyle yavaslamasini saglayabilirsiniz

Dkd

Teşekkür ederim hepinize

dezgicavus

İç parazit kaynaklı olabilir, veterinere gitmelisiniz. Geçmiş olsun:) tarifinizi iç parazitte yaşadım ben

Dkd

dezgicavus
Daha 1 ay önce iç dış parazit damlası oldu ama yine de iç parazit olabilir mi

dezgicavus

Benim ki aşı öncesi başladı 1 hafta önceden, aşı ile parazit döktü ama 1 hafta sonra yine kustu 2 gün arayla ve başka ilaç takviyesi ile parazit dökmeye devam etti.olabiliyor maalesef :(