Kedim Sadece Yaş Mama Yiyor

Sdldmr

Kedim yaklaşık 5 haftalık. 5 gün oldu sokaktan sahipleneli. İlk geldiğinde yaş mama ve en küçük kuru mamalardan da yiyordu, fakat 2 gündür sadece yaş verdik daha çok küçük belki zorlanıyordur diye. Bu seferde çok fazla yaş mama yedi diye galiba gece kustu ve ishal olmuştu. Veterinerine gittik fakat bayram nedeniyle kapalıydı kuru mamayı küçültüp karıştırıp verin pirinç lapası da biraz verin dedi. Kürü mamayla karıştırdık ama maalesef yemiyor her türlü yaş mama çeşidini de denedik içine kuru mama koyarak. Yani ilk geldiği 2 3 gün sevmişti yemişti aslında mamayı sevmeme gibi bi durum yok. Yaş mamadan nasıl kurtaracağım bilemiyorum :(

6 CEVAP

PixiesBalex

Hocam kuru mamayı mikserden geçirin eğer yoksa ezin güzelce ve azcık kaynadıktan sonra ılımış su katın çorba gibi olacak ama çok sıvı değil. Belki bunu yer.

Elliiiis

İshal için yağsız tavuk göğsü + pirinç haşlayıp 1-2 gün verin. Sonrasında ise yaş mamanın 3/4 + kuru mamanın 1/4 sonra sırasıyla gün gün yaş mamayı azaltın direkt kuru mamaya geçeceksiniz. Belki kuru mamayı beğenmemiştir ya da tanesi büyükse kıramıyordur. Kuru mamasını yiyeceği zaman suyla ıslatabilirsiniz. Ben kedime böyle yaptım.

Elliiiis

Bence 1 hafta daha bekleyip iç-dış parazit yapın. Parazitten olma ihtimali de çok yüksek

Yavru kedilere yaş mama önerilmez zaten faydalı değil zararlı birşey genelde yetişkin kedilere haftada 1paketin yarısı kadar öneriliyor ayrıca anne sütüne ihtiyacı var sokaktan sahiplendiğiniz için veterinere danışarak süt tozu verebilirsiniz kediler için olandan gelişimi için şuan kuru mama yiyebilecek gelişimde olmayabilir

Sdldmr

Rondo dan geçirdik kuru mamayı aslında en küçük olanı almıştık, un haline getirip yaş mamaya karıştırdık öyle bile yemedi. Şimdi tavuk haşlıyorum pirinçle birlikte veririm, tabii yerse yani umarım yer 🙏🏼 zaten göbeği de şiş veterineri iç dış parazit için erken dedi 10 gün sonra gideceğiz o da etkiliyordur belki ishal olmasını...

pompompurin

royal canin babycat kuru mama ve sıcak suyu beraber rondodan geçirin. onu yiyorlar. yanaşmazsa şırıngayla verebilirsiniz ki tadına alışsın. ishal için haşlanmış patates ve tavuğu rondodan geçirip verin. 5 tekir yavru kediyi bu şekilde büyüttüm. babycat yaş mamaya bütçem yetmediği için gourmet ile kuru mamayı karıştırıp veriyordum ve güzel güzel yiyorlardı.