Kedi Popo Sorunu

Merhabalar,
Yeni sahiplendiğimiz 2 aylık shorthair SİLVER yavrumuzun tuvalet sonrası poposu fotoğraftaki gibi ve kanlı olmaktadır. Veterinere götürdüm veteriner ameliyat sonrası mama yemeyen kediler için takviye verdi fakat bizim yavrumuz mamasını da gayet iyi yiyor. Mama olarakta mother&baby cat kullanıyoruz. Bu konu ile bilgi almak isterim.

22 CEVAP

patipatili

Bi şey dicem bu yavru kaç günlük? Çok küçük göründü gözüme

siriniko29

Veterinerin verdiği takviye sıvı birşey. İştah açıyor, bağışıklığı güçlendiriyor, bağırsak florasını düzenliyor. Onu 1 hafta günlük kullanmalısınız. Bu dönemde kedinize yaş mama verin kuru mama daha zor çıkıyor. Ama yaş mamayı her gün vermelisiniz. Eğer yiyorsa sabah 1 konserve akşam 1 konserve şeklinde. Su kaybı daha az yaşar. Ancak kullandığınız yaş mama içerik olarak gerçekten kötü. Arkadaşlar daha kaliteli yaş mamaları zaten yazmışlar. O mamaların besin değeri daha yüksek. Eğer imkanınız varsa veterinerde ameliyat sonrası yaş mamalar var ilaç niteliğinde onu da edinebilirsiniz. Kedinizdeki durum hiç normal değil. Şu an önceliğiniz doğru beslenme ve su tüketimi olmalı. Geçmiş olsun

Bir süre hayvancağızın cıvık dışkılayacağı lakin ona zarar vermeyecek ürünlerle beslemenizi öneririm. Ödül kremaları gibi. Ton balığı gibi

Merhaba,benim kediminde yavru iken aynısı oluyordu veterinerimiz antibiyotikli krem verdi 1 hafta kadar onu kulak çöpüyle poposuna sürdüm dışına tabi,kakasını da rahat yapması için 1 hafta kadar has zeytinyağı içirdim 1 tatlı kaşığı,sonrasında bisey kalmadı

Arkadaşlar yorumlar için çok teşekkür ederim,
Kedim bu arada ishal değildir. Kakasını katı yapıyor çok zorlanıyor yaparken sanırım o zorlama sonucu poposunu bu şekilde olduğunu düşünüyorum yarım saat sonra poposu eski halini alıyor. Zorlamadan kılcallar kanıyor sanırım. Acada siparişi verdim irde onu deneyeyim.

Minnoosss41

Ayni durum bizim kedimizdede oldu hatta bazen sizinkinden daha cok cikik duruyordu veterinerimiz sutten erken kesilmiş dedi buyudukce toparliycak o gecicek demisti gercektende oyle oldu buyudukce geciyor bu surecte daha cok yas kuru mama degilde yas mama takviyeli gitmeniz gerekiyor cunku kuru mama yedigi zaman o bolge daha cok disarj cikicak sıvı yedigi zaman daha rahatlatir birde 1cay kasigi zeytingayi verin hatta yas mamasina bile katabilirsiniz poposuna ayni sekilde surebilirsiniz bu konuda çok çektik biz daha detaylı şekilde neler yaptigimiz konusunda msj atabilirsiniz herturlu yaptigimiz seyleri cevaplarim size kizimizi goturdugumuz veteriner bulundugum bolgenin en iyi veteriner klinigi

Minnoosss41

Ayni durum bizim kedimizdede oldu hatta bazen sizinkinden daha cok cikik duruyordu veterinerimiz sutten erken kesilmiş dedi buyudukce toparliycak o gecicek demisti gercektende oyle oldu buyudukce geciyor bu surecte daha cok yas kuru mama degilde yas mama takviyeli gitmeniz gerekiyor cunku kuru mama yedigi zaman o bolge daha cok disarj cikicak sıvı yedigi zaman daha rahatlatir birde 1cay kasigi zeytingayi verin hatta yas mamasina bile katabilirsiniz poposuna ayni sekilde surebilirsiniz bu konuda çok çektik biz daha detaylı şekilde neler yaptigimiz konusunda msj atabilirsiniz herturlu yaptigimiz seyleri cevaplarim size kizimizi goturdugumuz veteriner bulundugum bolgenin en iyi veteriner klinigi