İç Parazit Dış Parazit Aşısı Mı Hapı Mı?

eceswn

Bugün veterinere gittim ve iç dış parazit ile ilgili bilgi almak istedim. Hap verdiklerini söylediler. Aşı yerine hap vermek bir zararı var mı kedisine veren var mı çünkü daha önce hep aşısıyla karşılaşmıştım. 10 lira dedi bir hapa

4 CEVAP

dezgicavus

Hap daha etkili diye biliyorum iç parazitte. Bir zararı yok, genelde tenizol diye bir hap kullanılıyor. Ben ekstra parazit tedavisi olarak 4 doz kullandım ve baya bir parazit döktü (sokaktan sahiplendim). Sorun olacağını sanmıyorum.

pablopicasso

İlkleri minik olduğunda aşı formunda yapıldı. Sonrasında hep hap. Bir sorun yaşamadık.

Lils

İlk aşı sonra hap öneriliyor diye biliyorum

izel33

Hap veya aşı fark etmez tercih meselesidir hap etkisizdir veya sakıncalıdır gibi bir durum yok bizde çok kez hap kullandık veterinere götüremediğimizden artık damla formunda kullanıyoruz iç dış parazit olarak