Reflex Kedi Maması?

chuckysmom

9 aylık kedime felicia tavuklu yavru kedi maması kullanıyorum hamsi-tavuk ve kuzu olanlar kedimin tüyünü fena döküyor maalesef.. ama kedim de bu mamadan çok bıktı artık yemek istemiyor gibi.. yavaş yavaş başka mamaya geçiş yapmak istiyorum. Öğrenci olduğum için kedimin bütün masraflarını 650tl/ayda gelen kyk’m ile karşılaşmaya çalışıyorum ama zorlanıyorum bu yüzden biraz daha uygun bir mamaya geçmek istiyorum arkadaşım reflex kedi mamasını önerdi onun kedisi çok seviyormuş tüyleri de gayet iyi durumdaymış öyle dedi ondan biraz tadımlık alıp deneyeceğim kedim sevecek mi ve tüyleri dökülecek mi diye de olurda kedim severse bu mama nasıl bi mama söyler misiniz ya da kullanan varsa yardımcı olabilir mi acaba.. ya da bi yerden duyduğunuz bir bilgi falan varsa mutlaka benimle paylaşın lütfen.. çok teşekkürler hayırlı bayramlar 💛

9 CEVAP

sultansbutler

@5strings rc ve pp dan sonra friskies mi 😅 arkadaşınıza söyleyin eski mamalarına geri dönsün ya da daha kalitelilerden alsın. o mamalar uzun vadede kedide neler yapar bir allah bilir. kedi British olduğu için bütçe konusunda çok bir zorlanma olacağını düşünüyorum malum cins kediler gökten düşmüyor. @chuckysmom sorun için de reflex ne yazık ki çok iyi bir mama değil. dedikleri gibi mystic olabilir. matisse de fena değil bütçe dostu olarak. eğer burstan biraz kenara koyabilirseniz bozitaya da bakmanız öneririm. bütçenizi biraz aşıyor ama diğer mamalardan daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Reflex berbat bir mama maalesef. Mystic deneyebilirsiniz nispeten daha uygun fiyatlı.

Palyaco

Mytic gurme deneyebilirsiniz daha iyi mama

5strings

Merhaba.. Reflex iyi bir mama değil. Arkadaşımda british short hair erkek kedi var. Royal Canin ve Pro Plan kullandıktan sonra tavsiye üzerine Friskies ve Purina One denedi. Şu an Friskies kullanıyor ve son derece memnun. Kedisi de Royal Canin ve Pro Plan'ın ardından Friskies'ı beğenmiş ve herhangi bir yememe sorunu yaşamamış. Fiyatı da uygun ve erişilebilirliği yüksek bir mama.

sultansbutler

golosi de uyguna geliyor büyük paketleriyle o da olabilir.

Insan

Reflex güzel değil.Golosi alın onun yerine

Lils

Reflex'in içeriği berbat maalesef. Biz 1 ay kullanıp daha iyi bir mama arayışına girdik. Golosi ya da mystic bakın bence fiyat/performans olarak iyi mamalar. En kötü ihtimal olarak bonacibo bakabilirsiniz ama memnun olmayan bir çok insan var.

Sznyll

Reflex kötü bir mama. İçeriğinde tuz var ve bu kediler için oldukça zararlı. Bizde eski sahibi kullanıyor diye 1 ay kullanıp değiştirdik. Reflexin kilosu 20 lira yani biz öyle alıyorduk en son. Golosi, Mystic , Dr. Sacchi, Prochoice markalarına bakabilirsiniz. Onlarında yaklaşık kilosu reflexle aynı fiyata geliyor. Friskies, whiskas markalarının kuru mamalarını kedinize vermeyin derim. Kesinlikle çok kötü. Reflexten bile beter bana göre. Yaş mamalarına bir nebzede olsa göz yumulabilir fakat kuru mamada tercih edilmemeli.

5strings

@sultansbutler Benim kedim yok, iki tane köpeğim var. Ben naçizane kendi bildiğimi, çevremde duyduğumu ve tecrübelerimi paylaşıyorum. Hiçbir mamadan da para almıyorum ki reklamını yapayım ya da önereyim. Uzun vadede vereceği zarar var mı, bilmiyorum. Şu an için kedilerde herhangi bir olumsuzluk söz konusu değil. Bütçe problemi söz konusu olduğu için önermek istedim.