Mantar İçin Hap Tavsiyesi

Tarcin016

Hayırlı Bayramlar! Uzun zamandan beri kedimdeki mantarı tedavi ettirmeye çalışıyorum. Bir sürü krem, sprey, şampuan, ecosin... Farklı vetlere de götürdüm. Şimdi sizden tavsiye bekliyorum, mantar hapı kullananlar hangi ilacı kullandı kedinizin yaşı ve kilosuyla birlikte hapı nasıl kullandınız yazmanızı rica ediyorum. Bütün sırtı mantar. Yorumlarınızı bekliyorum.

13 CEVAP

Tarcin016

Öneriniz için teşekkür ederim ama tüm vücudu mantar, krem ve batikon sürmeye kalksam bütün vücuduna uygulamam gerekir, krem bölgesel mantarlar için uygun olur diye düşünüyorum.

Tarcin016

Birkaç defa mantar aşısı oldu zaten..

sultansbutler

forumlardan ilaç önerisi alınmasını ve verilmesini doğru bulmuyorum. nasıl ki eczaneden kafamıza göre ilaç alamıyorsak aynısı hayvanlar için geçerli. burdakiler veteriner değil. mantar çok illet olabilir ama 10 vet baktıysa 11.ci veterineri bulun. ya da klinik önerisi isteyin. geçmiş olsun.

Elliiiis

Aşısını olun. Hap duymadım. Ben kedimi aşı sayesinde iyileştirdim. Tabi bağışıklık yüksek tuttum. Sürekli evi dezenfekte ettim. Kedimi hergün kabuklarını sildim, kopanları temizledim. Bence deneyebilirsiniz.

Tarcin016

.....

Selam eğer denemediyseniz. Baticon ve nerisona c krem alın. 3 gün boyunca mantar olan yerleri batikon ve pamuk yardımıyla temizleyin ( günde 3 -4) sefer. 3 günü tamamladıktan sonra batikonla günde 2 sefer temizleyin ( sabah- akşam) ve her temizlik ardıncan Nerisona C sürün. Bir hafta sonra sonuçları paylaşırsanız sevinirim 🙏

Ve rica etsem fotoğrafta paylaşır mısınız ?

Veterinelerin mantar tedavisi altında ki önerileri ne yazık ki oldukça yüksek meblağlar. Bu yöntem iyileştirecektir.

Renklipati

Aslında size tavsiyem bu mantarın geçmeme sebebi düşük bağışıklık ve stres hiyjene kat kat önem verip bağışıklığı nı yukseltirseniz o krem yada ilaçlar anında işe yarıyor

Tarcin016

Mantar hapı?

BeyzaDemirtas

Bu konuda kesinlikle bıkmadan usanmadan hekim ve tedavi yöntemi denemelisiniz. Uygulanan her tedavi patili dostların her biri için farklı. Yaşı, kilosu, hastalık geçmişi, genel durumu ve immun sistemi vs baz alınarak uygun tedavi protokolü izlenir. Kesinlikle bu konuda uzman olmayan herhangi birinin önerilerini uygulamayın derim ben, iyileştireyim derken geri dönülmesi zor yollara girmeyin😔

O zaman tüm vucudunu batikonlayın aksi halde daha fazla yayılacak. Siz o zaman bir fısfısa batikon bir fısfısa oksijenli su yapın ilk üç gün batikon ardından oksijenli su sonra gerekirse tüm vücuda krem severek iyice yedirin hatta kafasına huni takın ve yalamasını engelleyin. Aksi halde canından olursunuz

Allah aşkına çözüm bulursanız buna banada dönüş yaparmısınız tükendikk 🤦🏻‍♀️