Bitmeyen Kızgınlık

kittenlove01

merhaba 10 aylık kızım 3. kızgınlığına girdi bir hafta önce. ilk 2 kızgınlığı 5 gün sürdü ve günden güne azalmıştı ama bu sefer 7. gündeyiz ve asla azalma yok bağırışlarında. 7 gündür uyku uyuyamıyorum. ve kızgınlıkları arasında 10 gün var. 10 günde bir kızgınlığa giriyor. bu normal mi? ne zaman bitecek bu dönem, 7 günü geçti artık ve ne yapsam geceleri asla sakinleşmiyor susmuyor. lütfem kısırlaştırma demeyin bağışıklık düşük, ameliyat olamıyor ve en az 1 ay daha olamayacak. neler tavsiye edersiniz

6 CEVAP

Sindy

Merhaba benimde kedim çok erken girmişti ve ağırlığı yeterli değildi her hafta düzenli olarak kızgınlığa girdi aynı zamanda boğazında enfeksiyon oluşmuştu ameliyat olamadı yani kısırlaştırma için. 1 defalığına mahsus baskılayıcı hormon iğnesi yapıldı veterinerimin tavsiyesi üzerine yapıldı 3 aydır girmiyor kızgınlığa ve yaklaşık 1 kg aldı daha mutlu en yakın zamanda da kısırlaşıcak.

Elliiiis

Sakinleştirici maltlar var düzenli verildiğinde kızgınlık dönemini rahat atlatıldığı söyleniyor bakabilirsiniz bence

inferi0r

Bizde de aynı sorun var, kızgınlığa sık giriyor ve girdiğinde zayıflıyor stresten tüy döküyor. Veterinerimiz hormon baskılayıcı hap icirmiş 3 tane, ben yoktum o anda yanında. Haberim olsa asla izin vermezdim.
Çok zor biliyorum ama lütfen siz de hormon baskılayıcı ilac igne vs kullandirmayin inanın yan etkileri öyle çok ki. Şimdi başka bir veterinere gidiyoruz o da çok tepki gösterdi ilaca.
Nasıl baş ettiğimizi söyleyeyim biraz, maalesef dediğiniz gibi uykular haram ama en güzel yöntem yormak. Oyun oyun oyun başka çare bulamadık biz. Uyandığında oynatıyoruz hep, tabii yavrum bazen onu da istemiyo ama. Enerjisini oyunla atıp yorulunca susuyor biraz rahatlıyor.
Bir de sık giriyorsa böbrek üstü bezleri sıkıntılı muhtemelen, bize de öyle dendi. Çok geçmiş olsun.

kittenlove01

2 gün sonra veterinere gidicez ona da sorucam sebebini. böbrek üstü bezi dediniz ciddi bir durum mu? ve biz oyun oynatamıyoruz hiç bakmıyor oyuncağın yüzüne. hiç bu kadar uzun da sürmemişti bir hafta oldu azalma yok hala. @inferi0r

kittenlove01

calming relief malt kullanıyorum ama pek bi fayda göremedim. 1 saat uyuyor sonra devam. hormon iğnesini veterinerim önermemişti ben de kullanmak istemiyorum ama bir defaya mahsus düşünücem sanırım. böyle çok zayıflıyor iştahı kaçıyor iyileşme süreci de yavaşlıyor

inferi0r

Ciddi değil sanırım, sadece fazla hormon salgılamalarına sebep olan bir durummuş. Tam olarak ben de bilmiyorum açıkçası.
Evet çok sıkıntıları olduğu için oyun istemiyolar :( işte mümkün olduğunca, farklı tipte oyunlar falan ilgisini çekmek için...
10 15 gün kızgınlığı geçmeyenler de var. Normalde ortalama ayda 1 falan girebiliyolarmış sıcak havalarda.
Onu söyle açıkladı veteriner, dişi kedilerde regl döngüsü vs. olmadığından bebeğe dönüşmeyen yumurta vücuttan atılamıyomuş. Bu yüzden de kızgınlıkları tekrarlıyomuş :(