Arkadaşlar Acil Bakar Mısınız:(

KediDuhan

Bayram kahvaltısı yaparken 1 yaşındaki kedim kustu başta değişik bir biçimde miyavladı ardından kusmaya başladı kusmuğun rengi sarı ve içinde tüy yumağı vardı 2 küçük parça,boyutları kurşun kalem kalınlığında ama toplam 5-6 cm idi. Endişelenmeli miyim çok korktum şuan normal kendi halinde takılıyor ama benim elim ayağım birbirine dolandı ne yapmalıyım

6 CEVAP

Insan

Malt kullanıyormusunuz düzenli olarak?
Kullanmıyorsanız hemen başlayın bence.

Insan

Malt kullanıyormusunuz düzenli olarak?
Kullanmıyorsanız hemen başlayın bence.

simbakedi

ilk defa kustuysa o da korkudan bagirmistir benim kedim de ilk kusmasinda kosa kosa yanimiza gelmisti :D malt kullanirsaniz tuy kusmaz tuylerini diski yoluyla atar ve size de kediye de rahatlik saglar. gimcat malt oneririm. vets plusin malti bazilarinin kedisini cok hastalandirdi.

dezgicavus

Tüy kusmuş, yeterli miktarda malt vermiyorsanız normal bir durum. Malt vermelisiniz. Kusma 3 den fazla olursa gün içinde önemli ama veteriner ile görüşebilirsiniz.

Zehranazz

O tüy kusmuş asırı endileşenecek bi durum yok ama devam ederse vete gidin ve malt kullanın yoksa kusması devam eder

Elifsu17

Malt kullanmalısınız, tüy kusması normal. Malt tüketmeyen uzun tüylü kediler Ayda 1 kez tüy kusar, bu yüzden siz mutlaka gün aşırı malt desteği vermelisiniz. Biz trixie nin peynirli olan maltı kullanıyoruz, gramaj-fiyat olarak çok hesaplıya geliyor, tadını sevmeyen çok az kedi vardır. Endişelenmenize gerek yok malt kullanın sadece