Kopegin Kan İsemesi

kaju1412

arkadaşımın köpeği pekinez cinsi 5 yaşında, birkaç gündür halsizmiş bugün dışarıda kan işedi damla damla, eve de iltihap gibi bir şey bıraktı kanla birlikte yine fotoğrafını ekliyorum. veterineri aradık antibiyotik önerdi neyi vardır en kısa zamanda götürücez veterinere

5 CEVAP

Tarcin016

Böbrek taşı olabilir, sistit olabilir, idrar yolu enfeksiyonu olabilir.. bunlar sadece benim tahminim. Veteriner falan değilim bilmiyorum açıkcası. Muayene olması gerekir, çok geçmiş olsun. Teşhisi koyacak iyi bir vete gidin mümkünse.

gurkanguller

çok geçmiş olsun yavru olsaydı kanlı isal derdim ama 5 yaşındaymış bilemiyorum umarım iyidir

arikandos

Böbreklerinde sorun var demektir, yediği toksik birşey böbrek hasarına sebep olmuş olabilir.. böbrek taşıda olabilir. Bu durum onun için acı verici olmalı, acilen veterinere başvurmalısınız..

Muhtemelen idrar yollarında tıkanıklık var, zorlanıyor çişini yaparken ve kanlı geliyor. Taş, kum ya da kristal yüzünden olabilir. Üriner mamaya geçilmeli, sadece antibiyotikle olacak iş değil. Çok geçmiş olsun.

Tarcin016

Böbrek taşıysa C vitamini alın başlayın. C vitamini idrarı asidikleştirir ve kum oluşumunu önler.