Kedimin Mamasını Felicia Markasından Royal Canin'e Değiştirirsem

Myers2002

Benim kedim 4. Ayını dolduracak Alaca Tekir'i kendisi. Onu felicia marka kitten mamasıyla besliyordum ama maalesef mama bitti ve o marka bir mamayı yakınlarda aradım bulamadım. Gittiğim petshop bana o markanın kötü olduğunu söyledi bana Royal Canin marka bir mama önerdi. Şimdi ona Royal canin versem midesi tahriş olur mu olmaz mı?

17 CEVAP

yasement

Evet bi anda degisim yaparsaniz mumkun. Yeni mamayi cok az eski mamayi cok koyun ilk gun. Sonra yeni mama miktarini arttirin eskiyi azaltin. O sekilde en son sadece yeni mamasini koyun kabina. En azindan bir hafta gecis suresi lazim. Kusma da olabilir bu surede o da normal. Yanina azcik yogurt koyarsaniz kusmayi onler

Reyyanhan

Bitmeden keşke alsaydınız .. dön dakika hoş olmamış. Ayrıca kedi mamaları ni araştırmanızi tavsiye ederim. İsimlerini ilk kez duymuşsunuz.

Cotontzu_Siri

Bence de araştırmalısınız. Eski sorulara bakın buradaki. Petshop önerisiyle hareket etmek doğru değil.

Myers2002

Kafama göre hareket edemiyorum ailem kısıtlıyor eski mamayı almaya kalksam kızarlar aldırmazlar başka bir yolu olabilir mi

Myers2002

Çok teşekkürler yardımcı olduğunuz için

yasement

Rica ederim

Cotontzu_Siri

Bir şey olmaz

Myers2002

Marka değişikliği yapmak kedinin midesini tahriş ediyormuş diye duymuştum ishal yapıyormuş o yüzden

Myers2002

Eski maması maalesef bitti

efruzg

Ben internetten sipariş veriyorum *********dan alabilirsiniz güvenilir bir site . Ertesi gün hemen elime ulaştı kargomda..

Myers2002

Royal Canin'i aldığımız için annem ve babam yine felicia marka mama almama kızabilir sabah eski maması bittiği için yaş mama verdim daha dün bitti eski maması

Myers2002

Markaları araştırdım zaten aynen keşke bitmeden alsaydım benim kediye royal canin versem onu da yer ama ilk olarak ona azar azar versem bir de yanında yoğurt bulundursam nasıl olur?

Myers2002

Kedimde sorun çıkmaması için başka ne yapabilirim yok mu başka yapacak bişey? Mamayı çok az versem?

yasement

Felicia mama harici yediği bişey var mıydı? Haşlanmış tavuk, yaş mamalar vs. Onlarla birlikte verin yeni mamayı. Yoğurt mutlaka verin hele geçiş dönemi yapamıyosanız her öğün az az yeni mamanın yanına koyun.

Myers2002

Yaş maması var Felix markalı tavuklu karıştırarak mı vereyim yan yana mı koyayım yoğurdu da veririm