Kedimi Tırmalama Tahtasına Nasıl Alıştırabilirim?

Zeytinlicorek

Dün buradan tırmalama tahtası aldım ilk başta hiç dikkatini çekmedi, götürdüm patilerini yavaş yavaş sürttüm ama hoşuna gitmedi, tepesine oynadığı bir boncuklu ip vardı onu koydum ona da bakmadı. Nasıl alıştırabilirim?

5 CEVAP

efruzg

Ne kadar oyuncağı varsa tırmalama tahtasının yanına koyup onunla orada oynayabilirsiniz böyle böyle en kısa sürede alışacaktır

Ben oyun alanına koydum mesela oltasıyla falan oynatırken onun tepesine çıkarıyordum. Sonra bazen kendim tırmalama hareketi yapıyor ona gösteriyorum ve oda benim gibi yapıyordu sevip hemen ödül bisküvisinden veriyordum. Yatağı tırmalıyordu bir ara şimdi direkt koşarak tahtaya gidiyor sonra koşup bisküviye gidip miyavlıyor :D kedi nanesi filan biraz sıkılabilir üzerine diye okumuştum ama onu kullanmaya cesaret edemedim şimdilik ama eğer öyle alışmazsa bi deneyebilirsiniz onu da. Ben tşaıma çantasında deneyeceğim naneyi

Zeynooo

Siz ellerinizi pençe gibi yapıp sürtün onun dikkatini çekmiş olacaksınız. Ve oyuncaklarda iyi fikir

Zeytinlicorek

Teşekkür ederim. :)