Kedide Kepek

yagmuryldrm

Kedimde özellikle sırtında kuyruk tarafında kepek var. Kafasına doğru gittikçe azalıyor ama diplerinde çıkıyor. Kedim uzun tüylü ve düzenli olarak taranıp malt yiyor. Proplan mama kullanıyorum ama mamadan dolayı olduğunu düşünmüyorum. Bayramdan sonra muayene için veterinere götüreceğim ama ondan önce aynı sorunu yaşayan varsa nasıl kurtulduğunuzu öğrenmek istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

5 CEVAP

Sznyll

Bende aynı sorunla baş başaydım ve bende başlık açmıştım. Birisi daha benim soruma bizim kedidede var demişti. Acaba bu mevsimlerde çoğu kedide oluyor mu diye düşünüyorum. Henüz veterinere götüremedim. Ama o zamandan bu zamana oldukça azaldı. Kendi kendine gitti ben bir şey yapmadım. Sizde kontrol edersiniz bayram sonuna azalmış mı diye.

Tarcin016

Benim kedimde mantar var ve bundan dolayı derisi kabuklu ve kepekli

Tarcin016

Çok mantarı olduğu için

yagmuryldrm

mantar olduğunu düşünmüyorum belirli bir bölgede aşırı bir tüy dökülmesi yok özellikle sırt çizgisinde kuyruğuna doğru bir kepeklenme var. Taraktan olabilir mi sizce plastik kedi tarağı kullanıyorum

dezgicavus

Bende sırt çizgisinde ki tüylerde sertlik var baya :( kepekte bir kulak arkasında var, bölge küçük olunca kuruluk sebepli ise diye (birde öpüyorum arada ondan belki diye) kantaron yağı sürdüm bugün daha iyiydi. Bende anlamadım, özellikle sertlik olan yeri hem sert hem de seyrek kalan yerlere göre ama herhangi bir sorun da yok :(