Unique Kedi Maması İyi Mi?

Kedimi az önce veteriner hekime götürdüm bu markayı tavsiye etti. Sizce nasıl?

15 CEVAP

tyguler

Uygun fiyat:
1)brit premium
2)golosi
3)felicia

Orta yüksek fiyat:
Bozita
Primacat
Brit care
Applaws

Yüksek fiyat:
Orijen
instinct
Acana

Edb

Veterinerler genellikle sattığı mamaları önerir.Zaten mamanın içinde et bile yok eğer içeriğini okuduysanız içinde protein yazıyor bu da demek oluyor ki gerçek et bile yok.

Unique sadece veterinerlerde satılan bir ürünmüş, Türk markası. Veterinerler de kendileri kazanabilmek için onu tavsiye ediyorlar sanırım. Ama doktorun işe yaramayan ilaç vermesi gibi, veterinerin sırf para kazanmak için bu mamayı tavsiye etmesi hiç hoş değil ama yapacak bir şey yok 🤷‍♀️

tyguler

Maalesef iyi değil.

Lils

En kötü ihtimalle felicia
Uygun fiyat Golosi, mystic
Orta fiyat bozita, sanabelle, brit care
Yüksek acana

Ben de kedimi veterinerden sahiplendim bu mamayı verdi. Ancak araştırdığımda içerisinde et ve tavuk ürünleri değil de proteinleri olduğunu gördüm. Ayrıca kedimin tüyleri sanki kırpılmış gibi oldu. Bayanlar bilir, hani sanki saçını kuru kuru kesersin de uçları kırık olur ya onun gibi 😂😂 Brit care kitten tavuklu ve hindili aldım. Yeni başladım henüz, unique ile karıştırıp veriyorum, kedim alışma sürecinde. Yorumlarda tüyleri canlandı yazan çoktu. İnşallah benim kedime de yarar 🙏 Acana, ND, Hills ve Brit önerileri vardı internette, ben Brit tercih ettim 🥰

Skrbck

Hiç bir mamada löp et olmaz. Löp etin %75i sudur. Bir kg et proteini elde etmek için 4kg kadar löp et kullanılır.Kurutulmuş et taze ete göre dört kat protein sağlar. Yerli mamaların içeriklerini kontrol ederek kullanabilirsiniz. Boşuna gümrük vergileri ödemeyin. Yerli malı yurdun malı.

Esims

Maalesef iyi değil. Başka markalara bakmanızı tavsiye ederim:)

Ne gibi mamalar

haticeseven

veterinerlerin sponsorlu maması unique. o paraya nd , bozita çok çok daha iyi .

  1. kez mama değişimi yapmış olacağım kedime. Zararlı değil mi?

pompompurin

eğer satın aldıysanız paket bitene kadar kullanın bitimine doğru yeni mamasıyla karıştırıp verin sorun olmaz. çok kötü bir mama değil veterinerde satılıyor sonuçta.

Tamam teşekkürler

Gecebebek

Merhaba, biz de Gece’yi bulduğumuzda veteriner önerisi ile bu mamayı aldık. Sonrasında içeriğini inceleyip araştırdığımda maalesef iyi olmadığını öğrendim. İçerisindeki et olarak geçenler işlenmiş proteinler ve aroma olarak verilmiş.
Kedim bu mamayı severek yedi ve herhangi bir sorunla karşılaşmadık açıkçası ancak yine de sağlığı açısından bitmek üzereyken mamasını değiştirdim bir daha almayı da düşünmüyorum. Şu an yeni mama ile karıştırıp veriyorum, deniyoruz. Umarım doğru mamayı buluruz ve size faydalı olabilmişimdir 🙏🏻😊

Warriorsans

Bizim veterinerimiz de bu mamayı satıyor bir kere fiyatı içeriğine göre gereksiz pahalı ve bence bu fiyata kat kat kaliteli mamalar alabilirsiniz. Uygun fiyatlı olarak mystic mycat obivan selection golosi gibi markalara bakabilirsiniz biraz daha bütçeniz varsa n&d