Kedimin Başındaki Yara Ne Olabilir?

maxleo234

Yardımcı olur musunuz bir kaç haftadır başında böyle bir şişlik yara gibi bir şey var ne olabilir

11 CEVAP

Kitana

Mantara benziyor fakat allerjik reaksiyon da olabilir.tam aksine kaşımış bile olabilir. Söz konusu kediler olunca hergün yeni bir şeyleri ortaya çıkıyor. Girdiği, çıktığı yerlere ve yediklerine dikkat edin. Bir veteriner hekime götürmeyi ihmal etmeyin lütfen.
Ben üzülerek söylüyorum kendi kedimde ihmal ettim ufacık bir pembelik diye daha sonra bütün vücudunda görülmeye başladı. Mantar uyuz vb bir çok tedavi yöntemine de karşılık bulamadık. Problem dibimizdeymiş meğersem. Mamasını değiştirdik sorun çözüldü. Küçücük yara demeyin lütfen 🙏🏻Umarım tez zamanda da kaybolur o kızarıklık. Patilerinden öpüyorum

maxleo234

@kitana teşekkür ederim yorumunuz için veterinere götürdüm ertesi günü mantar değil bir yere çarpmış olabilir dedi eğer geçmezse götürüp test yaptıracağım iki ayrı mamayı karıştırıp veriyorum uzun süredir 3 gün önce acanaya geçtim ama başındaki yara 2 haftadır vardı sanırım diğer mamadan kaynaklanıyor olabilir

MERQ

Bir şeye alerjisi var. Sebebini saptamak imkansız deneme yanılma yapacaksınız.

Tarcin016

Mantar da olabilir.

Tarcin016

Orayı ayağıyla kaşıyor mu

Yumosi

alerji sanırım.

maxleo234

@tarcin016 yani sürekli bir kaşıma yok normal kulağını kaşıyor gibi arada sırada

maxleo234

@merq genelde kedilerde tavuklu mama alerjisi oluyor ama uzun süredir de kullanıyordum dediğiniz gibi zamanla öğreneceğim umarım mantar değildir

Bununla 4 aydır savaşıyoruz ne olduğunu hala bulamadık, patileri de şişmeye başladı. Sürekli kendini kasiyip kanatıyor. Umarım siz bulursunuz ve bana da yardım edersiniz

Yumosi

kedinizde alerji var muhtemelen, mamayı değiştirmeyi deneseniz?

Benim kedim 2 aylıktan beri kanatıyor kasiyarak her yerini , çözüm bulamadık mantar da değilmiş. Mama değişikliği probiyotik herşeyi denedik, inşallah sizinki devam etmez .