Erkek Kedi Kısırlaştırma

Şuanda 3 yıla yakındır besledigim kedim bahçede gezip dolaşıp evde besliyordum şimdi evimi taşıyacagım için sadece evde kalacak o yüzden kısırlaştırmayı düşünüyorum yaş olarak uygunmudur ve tamamen eve alıştabilirmiyim acaba aynı sorunu yaşayan oldumu

1 CEVAP

yaş olarak uygun, bizim veterinerimiz 1 yaşından sonra yaptırın demişti. Ve tamamen ve alıştırabileceğinizi hiç sanmıyorum, sonuçta 3 senedir aynı düzende. Bence sabahları dışarıda dolaşsın, gece eve alın. Ama 1-2 hafta hiç dışarı çıkarmayın, eve alışsın, severse kalır zaten de, bence çok çıldırır, sürekli ağlar, hırçınlaşır. Eve alıştıktan sonra gün içinde 1-4 saat dışarıda dolaşsın. Hem sıkılmaz ve size saldırmaz.