Pisi Pisi Kedi Kumu

Gncsncbn

Merhaba; İki aylık bir kedim var. Pisi pisi ince taneli kum kullanıyorum. Evin her yerine saçılmış durumda. Islaklık olduğu zaman zannediyorum patileriyle eziyor ve beyaz çamur gibi oluyor patileri. İlk kedim. Tavsiye edebileceğimiz kum var mı ? Ya da pisi pisinin kalın tanelisine mi geçmeliyim

7 CEVAP

Edb

Aro kedi kumunu alabilirsiniz

gulf_

Ben bir yakınımın tavsiyesi ile Reflex almıştım. Fiyatı uygun, birazcık tozutma yapabiliyor ama çok değil. Kokuyu da iyi hapsettiğini düşünüyorum, tabii çok bekletilirse elbette kokar. Güzel topaklanıyor, Kırmızı renkli olanını kullanıyordum, o kalın taneli olanı. Şu an turkuaz olanına geçtim bu da ince taneli gayet memnunum. 10 litresini 45-50₺ gibi bir fiyata alıyorum, internet üzerinde daha ucuza bulunabilir. Kutuda olduğu için kullanışlı da buluyorum şahsen. Onun haricinde yakın çevrem feles önermişti, birçok kişi de memnun ama benim tercihim yine reflex

diablerose

vancat aktif karbonlu cok guzel hem de kokusuz bi kum oldugu icin daha saglikli

Hzlcelebi

Pisi pisi kedi kumunu yıllardır kullanıyorum ama kalın tanelisini alın ince her yere saçılır

Bence dağılmayan kum yok, benimki bir de özellikle deli deli hareketler yapıyor kapalı tuvaletten dışarı bütün kumları atmak için 😂 önünde delikli paspas da var, ama bütün ev kum 🤗🤗

Pofupof

Vancat Aktif karbon üzerine tanımam. Biraz tozutuyor ama koku kesinlikle 0. Topaklar taş gibi. Kaptaki kum asla kirlenmiyor ve atmak gerekmiyor. Azalsa bile koku yok. Dediğim gibi tozlu biraz ancak ben kum kabının üstünde filtre gibi bir yeri var ya onları çıkardım. Böylece duman daha kolay çıkıyor. Tek kedi 6 hafta yetiyor

Geneticist

Vancat aktif karbonlu kesinlikle öneririm. Evet biraz tozutma yapıyor ama yavrular için ideal büyüklükte. Aktif karbonlunun iki çeşidi var, biri G120 sanırım en incesi o yavrulara göre ve 6lt lik kutuda satılıyor. Diğeri 10 lt paket fiyatları ikisinin de fiyatları aynı ama paket olanının kum boyutu biraz daha büyük kutuya göre onu henüz kullanmadım ama kutuyu kesinlikle tavsiye ederim.