Kedime Ne Olduğunu Bilmiyorum Lütfen Bilen Biri Yazabilir Mi? Ölmesini İstemiyorum

Sm

Kedim York Chocolate cinsi eski sahibi dışarı atmış onu 3 ay önce kötü haldeyken bulup sahiplendim ve bunun için ailemi zor ikna ettim. 4 hafta önce doğum yaptı.
Birkaç gündür kedim çok halsizdi, karnında guruldama sesleri vardı, çok az kuru mama yiyordu yaş mama vermek zorunda kaldım ve normalde verdiğimizde yemeyen kedi et,tavuk gibi şeyler yemek için yalvarıyor. Parazit olduğundan da şüpheleniyorum ve kontrol ettim. Aşırı zayıfladı, ailem emzirdigi için dedi ama karnı içine göçmüş şekilde ve kaburgalarını severken elimle hissetmeye başladım. Halsizliği için kendi imkanlarımla araştırarak immunex isimli şurubu alıp 3 gündür günde 1 cc ağzına sıktım. Biraz daha canlandı ama hala eskisi gibi değil. İshal değil ve en önemli kısmı poposundan bir şeyler düşüyor taş gibi (fotoğrafını koyacağım, parazit değil). {{Bugün akşam alt kaburgalarının olduğu kısmın şiştiğini farkettik. }} Veterinere götürme imkanım yok zaten zor ikna ettim ailemi ve atama bekliyorum. Harçlıklarımla mama, kum alabiliyorum. Kedime ne oldu bilmiyorum lütfen bilen biri varsa yazsın çok çaresizim.

11 CEVAP

mihriii

maddi imkanınız yoksa neden çiftleştirdiniz hamilelikte veya doğum sonrasında rahatsızlanabileceğini düşünmediniz mi hiç gerçekten burdan kimsenin bir şey yapabileceğini sanmıyorum geçmiş olsun

sultansbutler

düşen şeyin ne olduğunu bilmiyorum ama internette ki bir veteriner hekime sorun en azından. yemek konusuna gelirsek. kedinize elinizden geldiğince kaliteli yavru kedi maması alın, bol bol yaş mama yedirin, et, tavuk, etlerin yağ kısımları ne varsa (pişmiş kemik hariç) yedirin. doğum yapan kedi zayıflar, güçten düşer ne yemek istiyorsa verin hayvana.

diablerose

aynen bu sekilde bi veterinerin whatsapp nosuna da yazin bence. hazir canı isterken yağsiz tuzsuz baharatsiz et tavuk balik yedirin bol bol. cok gecmis olsun

mihriii

3 aylıkken diye okumuşum pardon size geldiğinde hamile miydi

Sm

Evet hamileydi

mihriii

anladım bence de arkadaşların dediği gibi bi veterinere whatsapptan fotoğrafını atın durumunuzu anlatarak yardımcı olurlar diye düşünüyorum

Esnzn

Babanızdan atandığınızda ödemek üzere borç alın
Annenizden atandığınızda ödemek üzere bilezik alın
Akrabalarınızdan atandığınızda ödemek üzere nakit alın

Ne yaparsanız yapın ama o canı veterinere götürün. Nasıl dayanıyorsunuz ya acı çekmesine çıldırıcam? Mafyanın eline düşerim, faizciden senetle para alırım yine götürürüm tedavisini yaptırırım. Ne demek ya !!

merve00p

Çok merak ettim, kedinizin durumu nasıl oldu? Neyi varmış, öğrenebildiniz mi?

Sm

Bugün bir veteriner yardımcı oldu. İç parazit ve kalsiyum ile alakalı iğne yaptı. Etrafı çok kalabalıktı o yüzden tam muayene edemedi. Halsizliği azaldı. Kuru mama da yemeye başladı. Fakat çok fazla su içiyor. Dünden beri 1 litreye yakın su içti. Ve kaburgasinin bitiminde elime gelen şişlikler var. İç organlarında. Bağırsak olduğunu düşündüm ama olmaya da bilir. Çünkü sağ tarafında hissetmiştim. Sürekli mırıldanarak yanımıza geliyor. Yardım istediğini anlıyorum ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Bebeklerini de emziremiyor acı çekiyor. Bebekler de aç kaldı. Nesi var bir türlü bulamadım araştırıyorum. Her şeyi okuyorum. Çok üzücü Allah düşmanımın başına vermesin. Benim yavrum gözlerimin önünde acı çekiyor yardım istiyor elimden geleni yapıyorum

Zesinnn

Bebekleri emziremiyorsa süt anne bulun hemen lütfen süs değil bu hayvanlar bizler gibi canlı ailenizi ikna edin ve düzgün bir veterinere gidin yada düzgün bir süt tozu alın gim cat beaphar gibi markalardan

Sm

Kızımın durumu şuan daha iyi. Mamasını yiyor, oyunlara tepki veriyor, bebekleri ile ilgileniyor ve ben de onlara mama hazırladım zaten ek takviye başlayacaktım 1 ayı doldurdular. Sadece çabuk yoruluyor. Çok fazla tuvalete çıkıyor ve kakası cıvık ama aşıdan veya mamasını rahat yemesi için biraz ıslattığım için olabilir. Çok fazla su içiyor zaten. Karnındaki elime gelen yumuşak şişlikler için de tekrar bir veterinere götürmeye çalışacağım.