Neden Hayvan Ticareti Yapan Petshoplardan Oyuncak Dahi Alinmamalıdır?

Milovat

Bu bir soru değil, cevap. Çünkü hayvanların metalaştırılması, cins ve tür ayrımının yapılması faşistce ve canicedir. Bu ticareti tekelinde bulunduran ve buna önayak olanların zamanla insanlığını da unuttuğunu düşünüyordum ki gündeme gelen şu haberle düşüncelerimin kanıtlandığı kanaatindeyim.
Hayvanları canlı canlı çöpe attılar!
https://www.aykiri.com.tr/hayvanlari-canli-canli-cope-attilar/11690/

11 CEVAP

diablerose

talep olmasa arz da olmaz. petshoplardan cok, hayvan satın alan musterilere kızıyorum. bu legal birsey oldugu icin insanlara normal geliyor. eskiden köleliğin normal karsilanmasi gibi.

Milovat

Aynı çevrede olanların bunlara ve bunun gibilere veto koyması ve asla alışveriş yapmaması gerektiğini düşündüğüm için koyuyorum bu haberi buraya. Dikkatli ge duyarlı davranmak bana göre birçok canın böylesi insanların eline geçmesini engelleceyecektir. Büyük rezillik.

mrcasper

benim görüşümde hayvan satmak ve satın almak insanlık tarihinin en büyük caniliklerinden biridir satın alma sahiplen

Milovat

Ben de bu yüzden oyuncak dâhi alınmaması gerektiğini düşünüyorum. Kesinlikle arz ve talep meselesi. Bugün kadar Ralph ile bilinçlenen insanların hayvan testi olan ürünleri özenle kullanmamak için elinden geleni yapması gibi, bunun için de dikkat edilmesi gerekiyor. Bunlar canlı ve benim nezdimde insandan hiçbir farkları yok. Dillerini anlamadığınız çocukları görünüşleri için dolleyerek hastalıklı hâle getiriyor ve ticaretini yapiyorlar ne büyük dehşet, yazıktır yahu yazık.

diablerose

evet cok kotu. insanlarin kibiri, acgozlulugu, cehaleti, tuketme arzusu hayatin zevkini kaciriyor.

eEymme

ben köpek sahiplendim golden 6 ay uğraaştım buldum hayvanı

Milovat

Özellikle Golden olsun diye uğraştınız sanıyorum :') en azından satın almamışsınız buna sevindim.

eEymme

hayır her ırk bakıyordum böyle denk geldi

Morkie_Pascal

Bizde köpek sahiplenmek için bir çok sahiplendirme platformlarına baktık. Birden önümüze Pascal geldi morkie terrier bebeğimiz iyi ki de geldi:)
#satınalmasahiplen diyoruz!

Milovat

Özellikle cins arayışınız yoksa ne güzel :) çocukların hepsi çok güzel çünkü.

Kesinlikle canın Ticareti Olmaz 👏🏻

Milovat

Hahah, patileri gaza değmeyen bir çocuğun direksiyona böyle hakim olmasi beni duygulandırdı. Çokça öpün benim icin pascal'ı.