Kedim Ayağını Yaraladı Napabilirim?

merhabalar biz köyümüze geldik bende kedimi salıyorum köyde kaçıyor zaten evden ağaca çıkmış inmekte zorlanmış galiba döndüğünde vücudunda kalın çizikler vardı ve arka sol ayağının tırnağın yanından ortadan bölünmüş birazcık kan falan yok çok fazla ben antiseptik sprey sıktım hayvanlar için olanından ama tırnakları baya bi yukarıya çıkmış gibi tam anlayamadım ama çok korkuyorum eski haline döner mi şuan veterinere götürme durumum yok köydeyiz diye eve dönünce götürebilirim ancak 20 si gibi yani o güne kadar napsam acaba

7 CEVAP

Rapisa

Geçmiş olsun en açık yaralar için fucidin sürüyorum. Öncesinde batikon

Esnzn

Kediniz kısır mı? Kızgınlık döneminde olduğu için kaçıyor olabilir. Böyle yaralanmalar genelde o dönemde oluyor. Batikon sürülebilir açık yaraya ama biz burda ne desek boş. İmkanları zorlayıp vete gitmeye çalışsanız daha iyi olur. Bizim bahçemiz tamamen çitli olmasına rağmen yine de tasmasız çıkarmıyorum. Başlarına kötü şeyler gelebilir, siz de çıkarmamaya çalışın lütfen. Geçmiş olsun.

batikon sürün, kediyi de kapatın bence, ben de köye götüreceğim çok korkuyorum valla, mecbur salacağım ama başına bir şey gelirse falan diye ödüm kopuyor. Keşke götürmek zorunda kalmasam, maalesef 1-2 aylığına gittiğimiz için götüreceğim.

lütfen tavsiye verirseniz sevinirim çok korkuyorum

evet kisir kedim ama kizginliga girmis gibi hareketler yapiyordu suan hayvan yarasi icin bi sprey sıktık bakalım geçmiyorsa mecbur vete götürücem

benim kedim geçen yılda salıyodum ama hiç birşey olmuyordu diğer kedilerle oyun oynardı hep ama bu yıl kavga etti kedilerle sonra ağaca çıkmış inerken her tarafını kesmiş yaralamış kedi tırmalamasına benzemiyor