Yavru Kedi İçin Mama Dışında Takviye Gerekir Mi

mrcasper

yavru kedim için kuru mama,yaş mama dışında takviye gerekir mi

7 CEVAP

simbakedi

malt kesin almalısın bence kedi çiminden daha sağlıklı geliyor bana sürekli tüy kusmasındansa kedinin dışkıyla atması daha iyi. aldığın mamaya göre vitamin verebilirsin veterinerine danışıp. onun dışında kedinin bir sorunu oldukça başka şeyler kullanırsın örn bağışıklığı düşük çıkarsa ona uygun şurup vs kullanırsın.

mrcasper

nd balıklı kullanicağım vitamin gerekir mi malt ne zaman kullanmaya başlamalıyım ve hangi marka şu an kedi çimi kullanıyorum zararı var mı

fettahaltuntas

Gimcat kitten paste alabilirsiniz yeterli olur. Ayrıca her ne kadar sütten kesilmiş olsada gimcat kedi süt tozu alabilirsiniz yetişkin kedime bile veriyorum ben veterinerim sorun olmayacağını söyledi bayılıyor süte

mrcasper

süt tozu ?

simbakedi

vitamin için dediğim gibi ben de veterinere danışıp vercem hala satın almadım. şu an kedi çiminin zararı olacağını sanmıyorum. ben 3 aylıkken malt vermeye başladım ama haftada bir az miktarda veriyordum o kadar küçükken çok vermek zararlı. ama siz 6. aya kadar bekleyin isterseniz tüy dökmüyorlar zaten o zamana kadar ya da 5. ay da olur. gimcat öneririm kedim ilk 2 gün yememişti ama şu an severek yiyor. yemezse dudağının kenarına süreren maltı yalamak zorunda kaldığı için yer zaten. vets plus önermem burdan 2 kişinin kedisini hastalandırmıştı. o riske girmeye değmez

mrcasper

saol

Lils

Haftada bir ılık yoğurt verebilirsiniz bence. Ev yoğurdu öneriliyor ama biz hazır tükettiğimiz için hazır veriyorum ben. Arada et pişirin bence tuzsuz ve baharatsız