Köpeğimi İlerde Eşleştirmek İstersem Köpeğimin Ömrünü Etkiler Mi Birinden Duydum (Erkek)

Ruzgarrr

Köpeşin ömrünü etkliyo dedi ne alaka açıklarsanız sevinirim :)

8 CEVAP

dollfacepersian

Erkek köpekler ergenliğe girdikten sonra sürekli olarak çiftleşme eğilimi göstermeye,erkek köpeklere karşılaştıklarında kavga etme eğiliminde olurlar. Bu durum onun sinirli,stresli ve mutsuz olmasına neden olabilir,hastalıklara yakalanma,bir kavgaya karışma,kaçma vb. riskleri artar.
Bu yüzden kısırlaştırmak köpekler için yararlıdır.
Çiftleştirmenizin ömrüne bir etkisi olduğunu düşünmüyorum ama kısırlaştırmamanızın ömrüne etkisi olacağını düşünüyorum

dollfacepersian

Cotonztu_Siri'ye katılmıyorum.
Önemli olan kısırlaştırıldıktan sonra yediklerine, hareketlerine dikkat edilmesi gerekiyor.Örneğin idrar enfeksiyonuna yakalanmamaları için protein, magnezyum ve fosfat oranı fazla olan mamalar verilmemeli. Ayrıca bu tür hastalıklara kısırlaştırılmış köpekler kadar kısırlaştırılmamış kopeklerde de yakalanıyor. Yani her şey köpeğin iyi bakılmasına bağlı.
Şu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.Burada kedi kısırlaştırmasından bahsedilmiş ama aynı şeyler köpekler için de geçerli. https://kedilibirhayat.com/2013/11/26/neden-kedilerimizi-kisirlastirmaliyiz/

HAY_DOST

Saçmalık

Ben hayvanların 1 kere ciftlestirilip sonra kısırlaştırma yapılmasını tercih ediyorum ki bunu sadece cins=cins köpek olarak tercih etmek daha doğru

Marcoya çok aday geldi ama hiç birini beğenmedi çiftleşmek istemedi bende bir kaç hafta önce kısırlaştırdım

Ömrü kisalttigi doğrudur

Cookie zaten cins bir kedi değil (american wirehair ) ama ona uygun aynı renklerde dişi aday bulamadık
Normalde american wirehair cinsine bayılıyorum =)

Willy renginde kedi isteyen çok ona da bakıcaz artık

Ben muhabbet kuşlarımı 1 kere eşleştiriyorum sonra dişi yıpranıyor o yüzden başka eşleştirmiyorum ortaya çıkan yavrular
Bebek
Çıtır
Maviş =)

Badem de bir erkek sultan papağanı ile eşleşti. Badem 1 yumurta yaptı diğer yumurtaları sabırsızlıkla bekliyorum umarım yumurtalar boş çıkmaz =/

Yani kısırlaştırma iyi bir şey cidden bunu anlatan bir sürü kaynak var ama onların da bu duyguyu tatmaları lazım bence bu haklarını ellerinden almak saçma ama dediğim gibi 1 kere ciftlestirip sonda kısırlaştırma en mantıklısı

pamuk18pamuk

Köpeklerinkini bilmiyorum ama dışı kedilerin ömrünü etkilediğini ve kısalttığını biliyorum erkeklerde olmayabilir yani sonuçta hamile olan dişi bir de köpek olunca değişebilir tabi

Cotontzu_Siri

Erkeklerde böyle bir şey yok.

Ruzgarrr

Teşekkürler kısırlaştırmada sıkıntı olmaz dimi

Cotontzu_Siri

Ben erkeklerde kısırlaştırma önermiyorum. İdrar yolu problemlerine neden oluyor. Tek faydası sahibe.

Ruzgarrr

Ya ben internetten araştırdım da işte saldırgan oluyo asi oluyo söz dinlemez falan diye bi çok sitede kısırlaştırın demis