Tuvaletini Yapamıyor

1.5 aylık erkek bir kedim var. Genelde büyük tuvaletini yaparken çok zorlanıyor bazen neredeyse ağlıyor. Bugün de yaparken çok zorlandı ama yapamadı ve daha sonrasında kustu. Ne yapmam gerekir acil yardım eder misiniz ?

4 CEVAP

Insan

Veteriner hekime danıştınızmı?danışmadıysanız danışın en iyisini onlar bilir.

gulf_

Yaş mama verirseniz dışkısını yumuşatabilir. Haftada bir veriyorsanız bir süreliğine ikiye çıkarabilirsiniz, daha fazlası sağlıklı olmaz sanırım. Kediler taze suyu çok seviyor, günde birkaç kez suyunu değiştirirseniz su içmesine yardımcı olursunuz. Ya da bütçeniz varsa kedi şelaleleri oluyor, kediler çok seviyor. Bol su tüketimi de belki sorununuza yardımcı olur. Devam etmesi durumunda veterinerinizle görüşün veya şu anda da veterinerinize arayıp danışmanızda fayda var

Dumankc

1 çay kaşığı zeytinyağı icirebilirsiniz. Yaş mama verebilirsiniz. Bol bol su içmesini sağlayın her yemekten sonra minik dokunuşlarla BASTIRMADAN karnına masaj yapabilirsiniz. Sorun devam ederse veterinere götürmelisiniz geçmiş olsun

Yumosi

Henüz çok küçük, beslenmesine dikkat edilmesi gerekiyor olabilir. mamanızı değiştirebilirsiniz belki.