Hangi Kedi Kumunu Kullanmalıyım?

uzizz

Merhaba, akkum ince taneli 10lt almıştım petshop tavsiyesiyle ancak 15 günde 2 kez yavru kedimin(2.5 aylık) pati ve ayaklarına kakası bulaşıyor. Nedeni topaklanma sorunu vs olabilir diye düşünüyorum fikri olan yardımcı olursa iyi olur. Ayrıca kedi sağlığına zarar vermeyen tozsuz,patilere yapışmayan kum tavsiyesi önerebilir misiniz?
Not: Dubex tofu kum aldım, şimdi denedim iyi görünüyor

16 CEVAP

Insan

Vancat aktif karbonlu

Geneticist

Vancat aktif karbonlu 6lt lik kutu olanı

diablerose

bnm de tavsiyem vancat aktif karbonlu ancak akkum da iyi topaklanir aslinda. marsilya sabunlusu ozellikle. patisine bulasmasinin sebebi baska olabilir

Proline

Merloli

ben proline kullanıyorum ve öneririm gerçekten kaliteli fiyatına göre topaklanması gayet güzel biraz tozutuyor ama tüm kumlarda olan tozdan

Esims

Selam selam. Aldığın kumun kokusuz kum olmasına dikkat et. Marka olarakta sana Reflex, Mırmır ve bütçen uygunsa Ever Clean kumlarını tavsiye ederim. Şuan vancat kullanıyorum fakat çok tozutmasından rahatsız olduğum için maalesef öneremeyeceğim. Yukarda yazdığım kumlara bir şans vermelisin kesinlikle😊

uzizz

topaklanma gayet iyi koku olarak bentonitler kadar iyi değil

mrcasper

feles

mujganbudak

Proline öneririm

rebeccaztre

Reflex kullanıyorum çok çok az tozutuyor. Şimdi organik kuma geçeceğim mısır küspeliymiş.

Sznyll

Proline tozuması orta koku hapsetmesi iyi topaklanamadı kötü elerken dağılıyordu
Quik tozuması fazla koku hapsetmesi orta topaklanması iyi
Lindo cat tozuması az koku hapsetmesi iyi topaklanması iyi
Kullandıklarım şu anlık bunlar arasında en iyisi lindo cat. Vancat aktif karbonlu sipariş ettim tavsiye üzerine fakat henüz gelmedi.

Geneticist

Ben lindo cat hiç önermiyorum. Kaç paket kullandım ama bilinçsizce kullanmışım asla iyi topaklar olmuyor kesin parçalanıyordu ve kullandığım dönemde burnumda sorun vardı koku alamıyormuşum. Evdekiler söylüyordu inanmıyordum koku falan hapsetmesi yok çok kötüymüş, hem de günde 3 kez kumu temizlememe rağmen.
Ever Clean düşünürsen eğer bütçen uygunsa Total Cover olanı iyi değilmiş. Fast acting ve patilere yapışmayanı var onlar güzel ama fast olan parfümlü çıktı. Parfümsüz kum kullanmanız daha iyi

Sm

Uygun fiyatlı bentonit kum kullanmak isterseniz Pro Line kullanabilirsiniz. Ama OrgaKitty nin topaklanan Granül kedi kumu var(pelet olan değil). Mısır koçanından yapılıyormuş. Kesinlikle toz yok. Çok iyi topaklanıyor ve en güzeli kum klozete atılabiliyor. atınca birkaç dakika içerisinde eriyor ve daha rahat kullanım sağlıyor.

Sm

Uygun fiyatlı bentonit kum kullanmak isterseniz Pro Line kullanabilirsiniz. Ama OrgaKitty nin topaklanan Granül kedi kumu var(pelet olan değil). Mısır koçanından yapılıyormuş. Kesinlikle toz yok. Çok iyi topaklanıyor ve en güzeli kum klozete atılabiliyor. atınca birkaç dakika içerisinde eriyor ve daha rahat kullanım sağlıyor.

GlsmKrpk

Dubex tofu kumu bugün int araştırıyordum çok yorum yoktu.
Koku ve topaklanma durumu nasıl ? Bilgi verirseniz sevinirim