Sokak Minnoşları

Pashaoglum

Merhaba,ben çok uzun zamandır, sokaktaki kedilerin daha besleyici olduğunu bildiğim için yavru kedi mamasıyla besliyorum. Bugün mama veren başka biri “dengelerini bozuyorsun hiç verme daha iyi” diye çıkıştı hiç cevap vermedim ama yanlış mı yapıyorum diye bi şüpheyede düştüm, bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.

5 CEVAP

Hayır karınlarını doyuruyorsun neyi kötü bunun?

Insan

Yanlış yapmıyosun.

Lils

Denge durumu hayvanlar mamaya alışırsa avlanmaz. Böcek vs. artar olayı ama insanlar olarak zaten dünyayı mahvettik. Kedi etrafta Fare, böcek yemiyor. Çöpe atılan ekmeği yiyor. Tabi eğer kedilerin kolayca avlanıp böcek, Fare tarzı şeyler avlayabileceği bir yerde yaşıyorsanız mama miktarını azaltabilirsiniz ama tahminen zaten günde 1 veriyorsunuzdur. Mama kapları sürekli dolu olmazsa o hayvan acıkınca avlanır zaten

Lils

Yani günde 1 kere yiyince hayvan bir süre sonra acıkır ve avlanır zaten. Doğal denge bozulmaz bence

Pashaoglum

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim karınlarını doyurmaktan başka bir şey yapamıyoruz onuda yanlış yapmayayım dedim. Maalesef avlanabilecekleri alan kısıtlı avladıklarınıda öldürene kadar oynayıp bırakıyorlar, sabah akşam komşularla dönüşümlü mama veriyoruz belki bu başlı başına bir hata ama en azından çöp karıştırmıyorlar. Zaten bana gelen tepki yavru kedi maması vermem yüzündendi, oda yanlış değilmiş bi problemim kalmadı.