Erkek Kediler Kaç Aylıkdan İtibaren Kısırlaştırılmalı ?

X_cansu_60

Kısırlaştırılma yaşı

28 CEVAP

orhdoner

Dün aynı soruyu ben de sormuştum sadece 1 kişi cevapladı 1 yaştan sonra daha uygun olur diye ben de bekledim 1 yaşına geldi hala korkuyorum ama mecburen düşünmeye başlayacağım geceleri hiç uyumuyor miyavlıyor durmadan

Pashaoglum

Evet kısırlaştırıp 200 liraya su otomatı alın ya kediniz korkup içmez ya siz evde yokken elektrik kesilip kediniz büsbütün susuz kalır yada 200 liralık otomatın filtresinden sızan kurtçuklu suyu içer.

MÜJDEEE!! Üretici değilim. MÜJDEEE 1.600 liralik seramik su otomatımız var. 200 liralik su otomatlarıyla ziyan etmeyiniz çocuklarınızı bilime kulak veriniz.

Pashaoglum

@esnzn Evet haklısınız 50.000 tane yorum var sazan gibi atlamışım. Asıl acınası sadece fikrinizi söyleyip geçememeniz, çevirmeyin kazı yandı artık. Evet çok param var çok para harcayıp çok iyi bakıyorum. Bi kalıpta buz bırakayım, 1 tane kedim var, sağlık sorunları yüzünden zaten kısırlaştırıldı.

simbakedi

@pashaoglum siz fikrinizi soylerken saptirip cuzdaniniza kadar girince sorun yok ama ben fikrimi aciklarken mantikli olan da bu diyince sorun var oyle mi komiksiniz.

simbakedi

@pashaoglum yok beyefendi siz o paranizi sokaktakilere harcayin ben gayet mama aliyorum kedime. burdan toplanan puanla sa mama alinmiyor merak ediyorsaniz :) insanlara ustten bakacaginiza donup kendinize baksaniz keske

Pashaoglum

@sultansbutler Çok tatlısın, boomer falan diyosun aynı zamanda vetin kirasını düşünüyorsun, n’apacaksın geçim sıkıntısı Z kuşağı falan dinlemiyor. Zahmet edip başka bir şey yazma vaktim yok okuyamam, mühendis olmak ok boomercılığa benzemez.

Pashaoglum

@sultandbutler birde kendi yazdığını beğenmişsin looseeeeer.

Pashaoglum

@sultandbutler birde kendi yazdığını beğenmişsin looseeeeer.

melist35

6 aydan sonra (kızana girmeden) önce yapılmalı. erkek kedilerde kızandan sonra yapılırsa koku bırakma içgüdüsü huy olarak kalabiliyor. o yüzden çok fazla ertelememek gerek

Ixterenett

@Pashaoglum gerçekten boomersınız

BeyzaDemirtas

  1. aydan itibaren vakit kaybetmeden yaptırılmalı. Kum dışına idrar yapma ya da koku bırakma artık adına ne derseniz sadece bunun için değil dişi arama, evden kaçma eğilimi, agresyon, çiftleşme sonucu geçebilecek bilimum hastalıklar vs pek çok neden sıralanabilir ve bana kalırsa en masumu koku bırakmaları. Ne kadar erken o kadar iyi kesinlikle.

ka06

Normali 7 aydan önce yapilmasi ama kilosu da önemli 6 aydan itibaren kilosuna ve saglik durumuna bakilarak kisirlastirilabilir . Cok zayif ise erteleniyor mesela . Birde mutlaka kedinize kisirlastirma oncesi hemogram vb testleri yaptirin operasyonu kaldirabilecek durumda olsun

diablerose

kedim kısır ama bi kedi neden kısırlastirilmali sorusunun cvbi beni hic tatmin etmiyor.
koku birakio: bu sebepten kisirlastirmak tuy dokuyo diye tiraş ettirmekle ayni şey.
kanser olmasın: belki ztn olmayacak.
evden kacmasin: bu da kulaga cok yabani geliyor.
bu konunun etik olup olmadigi bende hep bi soru isareti olacak.