Kedi Davranışı

Marie

Merhaba

Bugün kedimin bebekken miyavladığı videoları izlerken kedim yanıma gelip elimi ısırmaya çalıştı. Daha sonra başka bir yavru kedinin miyavlamasını dinlettim ve onu dinlediğinde de etrafa bakındı ve gelip kollumuzu ısırmaya çalıştı.

Neden yaptığını bilen veya daha önce bu durumla karşılaşmış olan var mıdır?

Sesin tiz olmasına bir tepki mi veriyor yoksa onun yavru kedi olduğunu mu anladı

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

3 CEVAP

Elifsu17

Sesin telefondan geldiğini bilmedikleri ve anlayamadıkları için kafa karıştırıcı oluyor. Şöyle düşünün. Etraftan biri konuşma sesi geliyor, ama kimse yok. Korkutucu ve tehdit edici gelebilir.

Yumosi

evet benim kedim de aynı şeyi yapıyor. ne anlıyor bilmiyorum ama rahatsız olup bize saldırıyorlar. Tehdit gibi algılıyor ve kendini tehlikede hissediyor olabilir diye düşünmüştüm.

elifcanbbay

Büyük ihtimalle sesin nereden geldiğini anlamadığı için elinizi ısırdı benim kedimde korktuğu bir ses duyunca nereden geldiğini anlamadığı için etrafa pati atarak anlamaya çalışıyor kedice şeyler 😅