Sokak Kedilerinin Kavgasını Nasıl Engelleyebilirim

Cook

Şu an 4 dişi 2 erkek 4 yavrumuz var,genelde hepsi bizim bahçedr duruyor.Anneyi bir türlü rahat bırakmadılar,o da yavrularını korumak için sürekli tetikte zaten.Dişilerden ikisi kızgınlıkta,erkeklerden biri kısır biri kızgınlıkta.Kafayı yemek üzereyiz.Bir anda doluşmaya başladılar bizim buraya,anne kedi yavrularını taşısın istemiyorum,burada en azından yuvaları ve mamaları var devamlı.Birbilerine nasıl alışmalarını sağlayabilirim,kızgınlıktan mı böyleler,bir de hepsi kızgınlıkta ama hiçbiri çiftleşmiyor.Kısırlaştırmaya da bütçem yok şu an.Mamalarını ayrı yerlerde vermeye çalışıyorum ama ilk mama koyduğum yere en az 2 tanesi gelip tıslamaya başlıyorlar ve ciddi manada yaralıyorlar birbirlerini.Başka yere mama koyduğumda da yine hepsi aynı mamanın başına toplanıp kavga ediyor.Evimiz giriş kat haliyle benim kedim de çok huzursuz oluyor

3 CEVAP

balkonunuz varsa yavruları oraya taşıyın derim ama öyle bir şansınız yoksa, kapalı kedi evlerinden alın bence ama büyük olsun, bir de hava girip girmediğini kontrol edin. Gece yavruları ve anneyi koyun oraya, mama ve suyunu da, sonra kapısını kapatın, gece 11-12 gibi kapatın sabah 6 da açın. Hem anne kedi gece rahatça uyur, sabah yavrularını daha rahat korur. Onun dışında yapabileceğimiz bir şey yok bence, diğer kedilere veya anne ve yavrularına sahiplendirme ilanı açabilirsin.

Pashaoglum

Kavgayı durduramazsınız, yavruları koruyun çünkü anneyle çiftleşmek için yavruları öldürebilirler. Güvenli bir yer bulmanız şart anne maalesef çoğu zaman koruyamıyor yavrularını

Siyammm

Mamayı bölüp farklı yerlere koysaniz yerini değiştirmek
yerine ?