Köpeğimin Kırılan Patisi Ve Tuvalet Sorunu

bgenceli

Köpeğim anlık ürkmesi sonucu 50 cm yükseklikten atladı ve veterinerde anladık ki patisinde kırık var. 3-4 hafta hareket kısıtı gerekiyormuş 6 katlı asansörsüz bir binada yaşıyoruz her gün iki kez tuvalet ihtiyacı için çıkıyor. Asla eve yapmaz ama bu süreçte eve yaptırmamız gerekiyor nasıl yaptırabilirz.

7 CEVAP

yere serilen kedi-köpek pedleri var, bi odayı tamamen onunla kaplayın, odadan çıkmasın. Bir süre sonra mecbur yapması gerekecek zaten :/

zibityus

yukarıda ki arkadaşın verdiği öneri köpeğin olumsuz etkilenmesine, stres olmasına sebep olacaktır köpeği odaya kapatmayın tabiki.
köpek hiç yürüyemiyor mu, evin önünde gezdiremez misiniz? yani yürüyebiliyorsa 6 katta olsa inip çıkabilir biraz yavaş hareket edersiniz

sultansbutler

kırık bacağı olsa bile dışarı neden yapamasın ki? kucağınıza alıp merdivenden indirir yaptığı zaman yine yürütmeyerek kucakta eve geri dönersiniz.

Sinemince

Kırık olsa bile az çok yürüyebiliyordur diye düşünüyorum. Bu süreçte köpeği eve kapatmayın bence, iyice psikolojisi bozulur :/ Köpeklerin günde en az iki defa gezmesi lazım. Enerjisini evde attırmanız çok zor. Çok yürüyüşe çıkmasa bile, en azından tuvalet ihtiyacı için çıkmalı.

bgenceli

Çok teşekkürler cevaplarınız için. Merdivenlerde patisini zorlar da iyileşmesi olumsuz etkilenir diye korktuk ama mecburen günde iki çıkarıyoruz tabi

bgenceli

Çok teşekkürler cevaplarınız için. Merdivenlerde patisini zorlar da iyileşmesi olumsuz etkilenir diye korktuk ama mecburen günde iki çıkarıyoruz tabi

bgenceli

Çok teşekkürler cevaplarınız için. Merdivenlerde patisini zorlar da iyileşmesi olumsuz etkilenir diye korktuk ama mecburen günde iki çıkarıyoruz tabi