Bölgesel Tüy Dökümü

liliacasper

Casperin sırtının alt kısmında dikey bir parmak genişliğinde tüyleri azaldı ve döküldü bu sorunla karşılaşan arkadaşlar var mı? Veteriner hekime yeni gittim ama önemli olmadığı söylendi.Düzenli ve güzel besleniyor tüyleri düzelmedi.

9 CEVAP

başka 1-2 veteriner hekime daha sorun, onlar da sorun yok derse dert etmeyin bence, ben yaşamadım, alerji gibi bir şey olabilir mi ki?

BeyzaDemirtas

Özellikle tavuk içerikli mama kullanıyorsanız bir çok kedinin bu konuda hassasiyeti olabiliyor. Mevsimsel geçiş etki edebilir. Strese bağlı bir lezyon olabilir. Pek çok ihtimal var aslında. Aklınızda soru işareti varsa bir kaç hekime daha danışın. Bu süre içerisinde mantar olabilme ihtimaline karşı o bölgeye fazla dokunmamanızı öneririm, geçmiş olsun😊

rebeccaztre

Merhaba. Benim de kedimde bölgesel tüyler döküldü. Önce sırtında başladı dikey bir şekilde. Resmen cildi görünüyordu. Sonra her bir patisinde daire şeklinde bölgesel tüy döküldü. Aşırı yalanması var mı? Kullandığınız mama nedir?

liliacasper

internet üzerinde bir çok alerjide dahil sebebi olabileceği yazıyor.Tam teşekküllü bir klinik arayışı içine girdim düzgün muayene edilmesini istiyorum.

liliacasper

Devamlı N&D tavuk ve narlı mama kullanıyordum.Acana mama farklılık olsun diye karıştırıp verdim.Yalanıyor fakat olması gerektiği kadar mantara benzemiyor acana mama bir çok kedide alerji yapmış bende bundan kaynaklanabileceğini düşündüm.

liliacasper

@rebeccaztre acana mamaya geçiş yapmak istedim bir tık daha iyi diye sanırım daha yaptım acana çoğu kediye alerji yapmış ben daha büyük bir sorun olmasından korktum mamayı vermeyi bıraktım ve n&d ye devam ediyorum fakat başka bir bölgede dökülme olmadığı için anlıyamadım.

rebeccaztre

Biz kademeli geçiş yapacağız. Acana pacifica mamasını kullanıyoruz. Umarım iyi gelir. Kaşınması yalanması bitince çok mutlu olacağım.

rebeccaztre

Son zamanlardaki şikayetlerden endişelendiğim için ndyi bırakmak durumunda kaldık.

liliacasper

@rebeccaztre N&D den çok memnunum Acana vermeyi bıraktım ve sırtında ki tüyler düzelmeye başladı.Tabi ki her mama her kedi de aynı etkiyi yapacak diye bır şey yok.Umarım Acanada sorun yaşamazsınız.