Acil, İshal

gulf_

Yavru kedime yaş mama verdiğimde dışkısının bir kısmı bazen yumuşak olabiliyordu ama kalanı normal kıvamındaydı. Yaş mama vereli 3 gün oldu. Kedim sabahtan beri normalden daha yumuşak bir şekilde dışkıladı, günde en fazla 2 kez yaparken, şu an 6.sını yaptı ve en son yaptığı fazlasıyla sıvıydı. İlk kez böyle oldu ve kedim için endişeleniyorum. Henüz 3 aylık. Az önce veterinerimize mesaj attım. Bol su içirmeye çalışıyorum, birazcık haşlanmış patates verdim. Evde elimden başka bir şey gelir mi? Önerisi olan var mı?

10 CEVAP

Esnzn

Mama geçiş sürecinde enterogermina kids kullanmıştık ishal için. Büyüyünce de gimcat gastrointensital macun vermeye başladım haftada bir. Şu an inanılmaz gerildim o günler geldi aklıma. Sizi çok iyi anlıyorum, allah yardımcınız olsun. Vetiniz ne derse onu yapın bu arada. Ben sadece deneyimimi aktarıyorum.

gulf_

Başta tahıllı mama kullanmıştım fakat içeriğini öğrenince tahılsıza geçtik bir sıkıntı olmadı. Veterinerle görüşürüm mama konusunu, sindiremiyorsa elbette tahıllı mamaya geçerim. Hepinize teşekkür ederim önerileriniz için, geçer umarım en kısa zamanda. Bekleyeceğiz artık ne yapalım...

orhdoner

Ev yoğurdu da iyi geliyor diye biliyorum ya da probiyotik yoğurt çok geçmiş olsun ben kedilerime öyle yapıyorum düzeliyor

Esnzn

Tahılsız kuru mama mı kullanıyorsunuz?

gulf_

@orhdoner teşekkür ederim fakat kedim yoğurt yemiyor...

Pashaoglum

Çok minikmiş kuzum. Haşlanmış tavuk ve suyu bizde anında işe yarıyor.

Esnzn

Biz de tam 3 aylık civarıyken tahılsız mamaya bağlı ishal problemiyle boğuşmuştuk. Ben ettim siz etmeyin, tahılsız mamada ısrar etmeyin. Vetimizin dediğine göre bazı kediler tahılsız mamayı sindirmede zorlandıkları için oluyormuş bu. Düşük tahıllı mamaya geçer geçmez sorun ortadan kalktı. Siz yine de sorun ama durup dururken ortaya çıktığı için şüphelendim.

gulf_

@Esnzn çok çok teşekkür ederim önerileriniz için, tek tek bakacağım. Fazlasıyla yardımcı oldunuz

Esnzn

İshal yapan mamalarımız: Orijen, Brit Care Kitten, ND Kitten
İshali anında kesen mamalarımız: Acana FF (İçinde az miktarda tahıl var, taneleri küçük olduğu için ilk etapta bunu kullandık), 5 aydan sonra ND Düşük tahıllı seri.

gulf_

@Esnzn evet tahılsız