İç Parazit Hapı

Miralayy

Herkese merhaba. Kedimin dün iç dış parazitini yapacaktım iç parazit için veterinerimiz bir hap vermişti ve yarısını kullanmamızı söylemişti. İlk önce yarı hapı parçalara ayırıp yaş mamaya koydum yerken hapları geri çıkardı sonra onları toz haline getirip tekrar yaş mamayla karıştırdım kokusunu anladığı için ağzına sürmedi. Şimdi hapın diğer yarısı duruyo onu başka bi yöntemle versem mi yoksa dün bir parça bile yutmuş olma ihtimaline karşı beklesem mi ve ne kadar süre beklemeliyim sizce ?

10 CEVAP

Hilalllllll

Kediniz ekmek yiyorsa ekmeyin arasına koyup verebilirsiniz ben öyle yapıyorum

Hapı ben kendim ağzını açıp veriyorum. Oturtun kucağınıza ağzını açın ve hapı ittirin. Sonra hemen geri kapatın ağzını.

Patili_1

Ağzını açıp boğazına ittirip sonra ağzını kapatın ve yutmasını bekleyin sonra açın ağzını tutacaktır

Patili_1

Yutacaktır dicektim

Rapisa

Hap içirmeyi bende beceremiyorum bu yüzden Sitraks şurup veriyorum 1cc. Küçük enjektörle iğnesini çıkarıp içilebiliyorum. Sadece bir kedim içmiyor onunkini de yaş mamasına katıyorum. Sitraks uygun fiyatlı bir ilaç ama hap mı iyi şurup mu bilmiyorum

nil7

Merhaba hapın yarısını verdiğiniz günden 3 gün sonra içirin bizde aynı durumu yaşadık veteriner bu şekilde önerdi ben yaş mamasına yarısını karıştırdım normalde mamayi silip süpürürdü kokuyu alınca geri durdu ama ben yedirmeye çalıştım diğer yarısını iyice ezip un ufak hâline kaşığın arka kısmıyla getirip mamayla 3 gün sonra verdim

dezgicavus

Önceki gün yutsada sorun olmaz çünkü o haplar parazitin çok olması durumunda 3-4 doz ard arda günler kullanılabiliyor. Yani zehirlenme durumu falan olmaz :)

Miralayy

Youtubede bi hamburger tarifi vardı ödül hapının arasına koyup verdim yedi şükür inşallah sıkıntı olmaz

Miralayy

Teşekkür ederim dün neredeyse hiç hap yutmadığı için bugün verdim diğer yarısını inşallah sıkıntı olmaz 3 4 saat önce verdim şuan iyi. Yutturma konusunda da kucağa alıp ağzına atmam mümkün değil asla kucağa gelmeyen çok savunmacı ve inatçı bir kız 🙂 mesela tırnakları ellerimi mahvetti ellerim çizik dolu çok uzadı ama asla kesemiyoruz

Miralayy

Yaa içim rahatladı teşekkür ederim 🙂🙏🏻