Uygun Fiyatlı Mama

Drawhel

Merhabalar kızımın yanına bir kardeş daha sahiplenecegim, bu yüzden 15 kg 'lık mama almayı düşünüyorum. Sizden ricam mystick dışında (kızım hiç sevmiyor) uygun fiyatlı, kaliteli bir mama önerir misiniz?

14 CEVAP

Ixterenett

Sanabelle

Bozita veya sanabella

Drawhel

@lxterenett ilk kez duydum, nasıl bir mama? Daha önce kullandınız mı?

tyguler

uygun fiyat derken ne kadar mesela kilo basına

Ixterenett

@Drawhel kullanmadım fakat yorumları güzel. Bana kalırsa pro plan alın

gulf_

Matisse ve advance uygun fiyatlı mamalar için içerik olarak fena değil, bir de bozita çok öneriliyor. Yerli üretim sanırım, ona da bakabilirsiniz araştırıp

Esims

Felicia önerebilirim. Ama düşük fiyatlı istediğiniz için içerikleri zengin olmayacaktır.

tyguler

yüksek fiyat yuksek kalite:
orijen
acana
instinct
nd
brit care
advance

orta fiyat iyi kalite:
bozita
applaws
primacat
sanabelle
matisse
profine
brit premium

daha ucuz:
golosi
mystic
felicia
bonacibo

ben en son baktıgımda fiyat listesi böyleydi ama değistiyse bilemem. bu listede olmayan iyi mamalar tabi vardır, ben bildiklerimi yazdım. bütcenize göre alırsınız :)

Ranayilmaz

Ben bonacibo kullanıyorum ama yumurta-tavuk-yoğurt vs. ile destekliyorum

Drawhel

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar, bonacibo ve felicia çok fazla duydum ben de, ücret olarak 15 kg mamaya Max 300 TL ödeyebilirim çünkü.

Lils

Bozita, sanabelle, golosi, felicia en düşük bütçe ise bonacibo bence

seldaengz

Bonacibo kitten uzun süre kullandım bir sorun yaşamadım ama yetişkin mamasından memnun kalmadım kullanmanızı önermem, bonacibonun içeriği çok iyi değil önerenler olmuş o yüzden yazmak istedim aynı fiyat aralığında daha iyi mamalar var onları deneyin bence bonacibo yerine şuan tavsiye üzerine lavital kısırlaştırılmış somonlu kullanmaya başladım daha yeni geçiş yaptığım için deneyimimi aktaramayacağım ama araştırabilirsiniz bu markayı. Bozita markası da çok tavsiye ediliyor ona da bakabilirsiniz.

Rapisa

Ben *********dan alıyorum. -15kg lık iki adet bir ayda bitiyor. Bir tanesi 150-170 tl arasında. Fakat evde 4 bahçede 5-10 arasında değişiyor kedi besliyorum. 2 tane kediye 15 kg mama rahat 4-5 ay gider. Daha önce evdeki kedilerim için nd, Royal canin, matisse, golosi kullandım. Bunları kullanırken evdeki kedilerim bahçedeki kedilere verdiğim ucuz mamayı daha çok severek yiyorlardı. Bunun haricinde kaliteli diye mama kullanırken kedim hastalandı ve veteriner mamadan kaynaklı olabileceğini söyledi. Birde forumlarda orda burda kedilerin etçil olsukları için acana, nd gibi yüksek protein içeren mamalar yemelerinin daha sağlıklı olduğunu söylüyorlar fakat bazı kedilere bu protein miktarı fazla geliyor. Bence en iyisi ortalama bir mama alıp yanında haftada 1 tavuk haslayıp vermek. Ayrıca yaş mamada veriyorum iki günde bir.

Rapisa

Bu arada matisse ve golosi yi pek sevmiyorlar bahçedeki kediler bile yemediler