Kopegim Yemegini Yerken Beni İsirdi

Kadirbyrk

Arkadaslar kopekler yemek yerken onun mama kabini onunden cektiginizde ellestiginizzde hirlamazsa liderlik sizdedir bende bunu test etmek icin bugun yemek yerken elimi agzina dogru goturdum ve elimi disledi ama oyunla karisik isirma degildi bildiginiz disledi ve kanadi sizce beni sevmesiginden mi isirdi yoksa lider o oldugu icinmi ve onun gozunde benim lider olmam icin ne yapabilirim

7 CEVAP

kadis

Arkadaşım bir köpek alıyorsun bir can alıyorsun... Onun bakımı ile liderlikten öte arkadaşlığını kazanmak daha mühimdir. Hayvanlar mama kabına dokunulmasını zaten sevmezler ki köpekler bunu tehdit algılar... henüz aranız da bir bağ oluşamamış demek ki...
Bunun için köpek eğitimcilerle görüşmen daha mantıklı sanki...
Liderlikten öte ona bir şeyler öğretmek için arkadaşlığını kazanman lazım diye düşünüyorum

merveandac

Evet @kadis yazdıklarında haklı köpeğinizle aranızdaki bağ onunla yaşamınızdaki en önemli husus olacaktır. Fakat eğitimsiz bir köpeğin hem kendine hem de sahibine ve çevresindekilere sorun yaşatabilecek olma ihtimalini göz önünde bulundurmak zorundasınız. Temel eğitim bitmeden liderlik eğitimine geçilmez , temel eğitime başlayabilmeniz içinde köpeğinizi yeteri kadar tanımış onunda size yeteri kadar alışmış olması gerek . Eğer eğitim konusunda zorlanıyor ve ilerde hem sizin hem köpek dostunuzun sorun yaşayacağını hissediyorsanız kötü alışkanlıklar edinmeden davranış bozuklukları ilerlemeden pozitif eğitim veren eğitim çiftliklerini araştırın. Bir profesyonel ile iletişime geçin.

Kadirbyrk

Ama daha once hirlamiyordu bana ilk defa bugun oldu ve aramizdada bir bag oldugunu dusunuyorum ornegin ben her gittigimde ben geldigimde kuyruk salliyor kendini secdiriyor cagiriyorum mytlu mutlu hoplaya hoplaya kuyruk sallayarak geliyor yani bu dedigim ilk defa olmus bisey

Cotontzu_Siri

Belki çok açtı, o yüzden böyle yaptı

HAY_DOST

Onu sahiplendirin mutlu olacağı birine...

Kadirbyrk

Hay dost o zaten benim ile mutlu sadece yemek yerken ve o gun yapti onu ben normal bi sekilde yemek yemezkende kendim elimi agzina sokuyorum birsey yapmiyor oynuyor elim ile hatta ben yemek yerkende elliyordum onu ama hirlamiyordu

Cotontszu siri zaten yemek yiyordu toktu yani temel egitimi veriyorum kendisine hatta suan 3 komut biliyor

Kadirbyrk

Aaaaa arkadaslar ben babama ne kadar tavuk eti kemigi verme desemde babam bazen veriyor o gunde tavuk kemigi vermistik belki bogazina takildi sinirlendi filen diyemi acaba isirdi beni ? Ama yemeye devam ediyordu ?