1,5 Aylık Kedim Kum Yiyor.

dksdhctr

Merhaba,kedimi dün sahiplendim,uzun sure gozlemledim fakat kum yiyip,duvar yalıyor. Kuru mamasini da yemedi,yaş mama yedi biraz.. normal mi :(

8 CEVAP

Taycomisa

Normal tabiki henüz çok küçük aslında çok müdehale edilmemeli ama kumdayken takibini yapmalısın yemesine müsade etme maksimum 3 4 güne onun yenilmeyecek birşey olduğunu anlar. Mama konusunda da acele etme yavaş yavaş alışır. Kuru mamayı ezip katsan yaş mamanın içine iyi olur sade yaş mama ishal yapmasın meleği.

Elifsu17

Pica belirtileri, araştırmanızı öneririm

Elliiiis

Vitamin eksikliği

pablopicasso

Gimcat kitten ile destekleyin. Bizde de aynı sorun olmuştu. Ve destekleyince geçmişti.

Rapisa

Benim kedim 1 yaşında 20 gündür aynı sorunu yaşıyorum henüz çözemedim. Daha önce bazı yavru kedilerin tuvaletteki kumları yediklerini gördüm. Çok çok az demir şurubu vermiştim 3_4 gün içinde düzelmişti. 1 yaşındaki kedime 20 gündür demir, b vitamini, immun44, polivit veriyorum hala duvarı yalıyor. Bugün veterinere götürdüm dişi çürümeye başlamış bu yüzden olabilir dedi. Antibiyotiğe başladım bakalım inşallah düzelir.

dksdhctr

Çok teşekkür ederim içim rahatladı:)

Kumu bilmedikleri için yiyorlar ama kesinlikle yemesin hemen dilini ağzını temizleyin ama bunun yanında duvar da yalıyormuş bu normal değil işte. Vitamin eksikliği büyük ihtimal veterinere gitmelisiniz

Rapisa

5 gündür antibiyotik veriyorum herhangi bir değişim yok hatta sadece beton değil tahta duvarı, hatta geçen ocaüı yalıyordu. Zayıfladıda :( sizin kediniz ne durumda. Veterinere gşttiniz mi