Yavru Kedim 40 Derece Ateşlendi

Hilalbulut

Merhabalar bugün 3 aylık kedim halsizleşip yemek yemeyince
direk veterinere götürdüm, ateşi 40,2 çıktı veteriner antibiyotik ve ates düşürücü iğne yaptı ama hala ateşi var ve 7 saat oldu soğuk kompres yapıyorum şuan, tavsiyesi olan var mı?

12 CEVAP

Tarcin016

Sulu gıda bulundurun yemesine dikkat edin. (Yoğurt (soğuk olmasın), haşlanmış tavuk , haşlanmış yumurta vs) seveceği gıdalar bulundurun. Yaş mama da olabilir. Yanında suyunu bulundurun. İsterseniz kedi c vitamini alın verin. Çok geçmiş olsun. Kediniz yavru mu? Ateşin sebebi ne?

Tarcin016

FIP testi yapıldı mı?! Yavru kedilerde olabilen bulaşıcı bir hastalıktır. Belirtileri ateş, ishal, iştahsızlık. Çok geçmiş olsun. İnşallah iyileşir.

ka06

Mutlaka şırınga ile su verin susuz kalmasin. Varsa kefir de içirebilirsiniz... ust uste aşı yapilirsa da bazen cok ates oluyor. Kulaklarini parmaklarinizla ıslatın birde patilerini. Fip testi mutlaka yaptirin. Su onemli suyu unutmayın direnci düşmesin

Tarcin016

Bulaşıcı dediğim kediden kediye bulaşır insana değil!

Hilalbulut

Yavru 3 aylık , yoğurt antibiyotiğin etkisini azaltmaz mı? Yarın tekrar gidicem veterinere o zaman detaylı tetkiklerini yapicaklar net bir bilgi verilmedi.

Hilalbulut

İshal yok sadece halsiz ve ateşi var

Tarcin016

Anladım, kusma da yok değil mi?

Hilalbulut

Şuanda şırıngayla su içiriyorum zor içiyor onu da, patilerine ıslak bez tutuyorum, tüm vücuduna da ama cok huysuzlaniyor

Hilalbulut

Kusmada yok çok şükür

nil7

Vücudunu susuz bırakmayın ara ara musluğun altına getirip kafasından doğru elinize su alip serinletebilirsiniz bizim ki de ateslenmisti yerinden kalkamamıştı hatta antibiyotikler ağır gelebiliyor bir de küçücük 😌çok geçmiş olsun

Hilalbulut

Tesekkur ederim, tarçın 016 sizede teşekkür ederim, bugun tekrar götürdüm enfeksiyon varmış yarin tekrar igne yapacaklar ama cok halsiz korkuyorum, sadece su içirebiliyorum

Hilalbulut

Sizin ki ne kadar surede iyilesti hastalığı neydi?