Kedim Çok Tüy Döküyor

Edato

Kedimi mecbur kaldığımız için acilen yıkadık ve normal şampuan kullanmak zorunda kaldık. Yıkandıktan iki gün sonra çok tüy döktü hala da döküyor . Habalar ısındı onun da etkisi var mıdır. Ve bu tüy dökülmesini azaltmak için kullanabileceğim vitaminler var mı ? Kedim 3 aylık

5 CEVAP

Cotontzu_Siri

Biotin takviyesi tüy dökümünü azaltır. Hangi şampuanla yıkadınız acaba?

tika_waylan

Selam yeni veterinerden geliyorum benimki de asiri tuy dokuyir.
2 ay biotin ve omega kullandim pek payda etmedi.
Veteriner dedi ki yapacak bir sey yok yapisal ve su an sicaklardan dolayi butun kediler dokuyor dedi vitamin falan alsam mi gene diye dusundum sarimsakli tablet sordum satmadi sanirim ise yaramayacagini dusundu belki sonra tekrar mamayi degistirebiliriz.
Tras yaptirilabilirmis ama tras da kedileri psikolojik olarak cok etkiliyor.
Bol bol tarayin dedi bana veteriner. İnanin bu durumdan ben de cok muzdaribim. Ama isterseniz siz biotini deneyin bazi kedilerde ise yariyor belki sizinkinde de yarar. Ya da balikli mamalar vesaire.
Ben bir ara gimcat'in odul mamasinu kullanmistim omegali sanki tuy dokulmesi azalmis ve tuyleri parlamisti ya da denk geldi bilemiyorum.
Bir arakadasim Gimcat'in beauty paste kullaniyor ise yariyor dedi ama ben henuz kullanmadim olmadi denoycem isterseniz bu sekilde takviyeler deneyebilirsiniz gimcat beauty paste en azindan denenebilir ama 3 aylik kediye olur mu bilmiyorum bunu kullanip deneyip memnun kalanlar varsa bir arastirip denemekte fayda var.

tika_waylan

Sizinki yavru oldugu icin aslinda yavrular icin olan vitaminlerden deneyebilirsiniz vitamin almadan once ama veterinerinizi bir arayip fikir danisin isterseniz.

tika_waylan

Sizinki yavru oldugu icin aslinda yavrular icin olan vitaminlerden deneyebilirsiniz vitamin almadan once ama veterinerinizi bir arayip fikir danisin isterseniz.

HAY_DOST

Trixie şampuan
Furminator tarak
Ve yumuşak uçlu güzel bir fırça