Kedim De Korona Ver Ve Akciğerde Problem

Burakvural

Herkese merhaba 1,5 yaşında ki dişi kedim 4 gündür aşırı halsiz ve iştahsız bu duruma karşılık 2. Gün. Veterinere götürdüm ve korona pozitif olduğu söylendi bağışıklığının düştüğünü ve akciğer de ufak bir problem olduğunu söylediler, 4 gündür birşey yemiyor sadece yaş mamanın suyu ve normal su içiyor , bir de gimcat macun veriyoruz, kuru mama asla yemiyor 5 günlük tedaviye başladık ilk gün serum verildi yarın da serum verilecek , bu tip durumla karşılaşan varsa yazabilir mi , mama ve vitamin olarak ta çocukltam belli en kalitelisini almaya gayret gösteriyorum bu yeme ve bağışıklık sorununu veteriner desteği dışında ekstra ne yapabilirl

12 CEVAP

Ebrar00

Moralinizi bozmak istemem ama bu tedaviler serumlar çoğu kedide etki göstermiyor böyle devam ederse de çok para harcarsınız ben yine burdan ulaştığım doğal yöntemlerle kedileri iyileştiren birinin hesabını vereceğim ona danışın whatsapp üzerinden çare olamadığı kedi görmedim instagram hesabı gulce__gulce

kittenlove01

ateş iştahsızlık ve halsizlik şikayetleriyle gittiğimizde biz de korona pozitif olduğumuzu öğrendik ama veterinerimiz bizden kedimize bulaşmış olduğunu söyledi. 5 gün boyunca iştah açıcı, ateş düşürücü, antibiyotik iğne yapıldı. bunun yanınsa benim kedimin bağışıklığı düşük olduğu için vetexpert vetomune bağışıklık ilacı kullandık. ve bu 5 gün hep yaş mama verdik seviyor diye. 5 gün sonunda eski haline dönmüştü, yaklaşık 7 8gün içinde de koşturmaya oyunlar oynamaya başladı. çok geçmiş olsun

kittenlove01

gimcat vitamin ve malt kullanmaya da devam ettik bu sürede. keidniz ne seviyorsa onu yesin dedi vet bize. öyle yaptık daha iyi toparladı

Hilalllllll

Kuru mama yemiyorsa ev yoğurdu verebilirsin hemde kedilerde çok sağlıklı umarım en kısa zamanda iyileşir çook geçmiş olsun 🐈

orhdoner

Öncelikle çok geçmiş olsun umarım bir an önce atlatır benim kedim dede ciğerlerinde sorun var asrıma dönüştü petimunex diye ilaç verdi doktor bağışıklık güçlendirici daha önce antibiyotik iğne oldu 7 gün başka ilaçlar da verildi fakat hala astık krizi ve burun akıntısı devam ediyor ayrıca ben kefir yoğurt da veriyorum veterinere de sordum verebilirsiniz dedi ND mama kullanıyorum bol bol su içirmeye özen gösteriyorum başka yapılacak birşey kalmadı bir zamanda sonra bağışıklık kazanacak beklemedeyiz zamanla dediler ama çok şükür şuanda yemesi içmesi iyi sadece nefes problemi ve burun akıntısı var umarım onlarda geçecek hepsine uzun sağlıklı güzel ömürler dilerim sizinle beraber geçireceği çok güzel günler olur umarım tekrardan geçmiş olsun 🙏

Cook

Hemogram bakıldı mı,enfeksiyon var mı çocukta?Korona sürüntüyle mi bakıldı kanla mı bakıldı?

Burakvural

@cook kan ile bakıldı kan testi yapıldı Henüz enfekte yok ama bağışıklığı normal den düşük çıktı şuan hala bacağında damar yolu var birşey yemezse serum desteği yapacaklar

Cook

Biz de aynı şekilde 2 hafta iştahsızlık yaşadık bu ay.Wbc si düşmeye başlamıştı(7.1 normalde 10 11 civarı çıkardı hep).1 hafta serum yedi yaş mama ödül maması ne yemek istiyorsa onu verdik.Günlük B vitamini vuruldu,bağışıklık güçlendiriciye başladık ve atlattı gibi çok şükür.Mevsimsel olabilir korona kaynaklı olmak zorunda değil,korona kaynaklıysa ya entegre korona vardır ki ishal görürsünüz bu durumda ya da fip vardır ki onda da çok daha ağır belirtiler görürsünüz.Benim oğlumda korona pozitif ki korona titresi en yüksek seviyede.Başka belirti yoksa çocukta kısa sürede düzeleceğini düşünüyorum

Cook

Bu arada akciğerlerde ne gibi bir problem var?

Burakvural

@cook sıvı toplamış

patipatili

Yanlış hatırlamıyorsam doğurtmuştunuz kedinizi... bu ona stres yaşatmış olabilir tedavi hakkında verebileceğim bir tavsiye yok fakat yavrular sizdeyse onların anneyle teması onları da kötü etkileyebilir bir danışın veterinerinize. Geçmiş olsun çok

Yumosi

benim kedim de korona pozitif teşhisi konuldu 1 ay kadar önce, ayrıca kanında enfeksiyon vardı. Üçüncü göz kapağı görülüyordu ve halsizdi. Bir de ishaldi. Veterinerde kaldı 4 gün. Bağışıklığı düşük ve dehidrasyonu var diye serum aldı 8 gün. 5 gün antibiyotik iğne yedi. Bu sürede yaş mama bile yemedi ama en sevdiği yaş mamayı elimden yedirdim yavaş yavaş. Çok ağır geçirebiliyor kediler ama bağışıklık ve takviyeler çok önemli. En kısa zamanda iyileşir umarım her yönden yıpratıcı olabiliyor süreç. Çok geçmiş olsun. İstanbuldaysanız veterinerimizi önerebilirim.