Kısırlaştırma Sonrası Tecrübeliler Yardım Edebilir Mi Titreme, İdrar Yapma, Yürüyememe

kittenlove01

arkadaşlar çok endişeliyim, tecrübesi olanşr biraz deneyimlerini paylaşabilri mi? 11 aylık dişi kedim bugün kısırlaştırıldı gaz anesteziyle. akşama doğru olmuş ameliyatı ben de 7de aldım. kutudan çıktı ama düştü hemen. hala yürüyemiyor. yatıp uyuyor bağırıyor ve kendini ordan oraya atmaya çalışıyor ve çok bağırıyor saldıracak gibi. ayağa kalkmaya çalışıyor aöa arka ayaklarında güç yok sanki kalkamıyor. az önce de yattığı yerden idrarını yaptı.vet tuvalete gider demişti. bir de titremesi vae çok hafif. vet hepsine normal olabilir dedi içim rahatladı ama onu öyle çırpınırken görünce dayanamıyorum. tecrübesi olanlar lütfen aydınlatsın beni

11 CEVAP

Rapisa

Geçmiş olsun. Benimde ilk kısırlaştırdığım kedim öyleydi. Paytak yaytak yürüyüp kendini feryat figan oradan oraya atıyordu. Öyle bağırıyorduki duyan kediye işkence ediyorum falan zanneder halbuki tam tersi. Parmağımı ısırmıştı baya şişmişti. Anlattıklarınızdan tuvaletini kaçırma hariç hepsini yaşadım. Yarın daha iyi olacak, ilk üç günü atlatınca daha da iyi bie hafta sonra ameliyat olmadan öncesindeki gibi atlayıp zıplamayA başlar. Kediler narkozun etkisiyle çok üşüyorlar. Ben havluyu ütüyle ısıtıp üzerine örtüyorum

Rapisa

Birde narkozu 1-2 kez kusuyor sonra yemek yiyor. Ben yaş mamasına su ve immun44 veya 1ml polivit katıp veriyorum. Çabuk Toparlansın diye. Narkozu atmadan, kusmadan yedirmeyin, yediklerini kusuyor

nalathecat

sabaha karsı su ve mama verin yarın her şey gecmis olur

kittenlove01

çok teşekkürler içimi rahatlattınız. kusmadı hiç ama idrarla yavaş yavaş atacak sanırım narkozu. çok sağ olun

seldaengz

Benim kedim erkekti kısırlaştırmada sorun yaşamadık ama dişi kedilerin ameliyatı daha ağır olduğu için toparlaması da biraz uzun sürüyor dişi kedisi olan arkadaşlarımdan bildiğim üzere dedikleriniz normal bugün biraz ağrılı ve kötü geçer ona yardım etmeye çalışın ama yarına daha iyi olacaktır ve gün geçtikçe çabucak iyileşiyorlar çok geçmiş olsun :)

Rapisa

İdrar yaparken bağırdıklarını hatırlamıyorum ama bence biraz sabredin mugtelen çarşamba daha iyi olacak

Ranayilmaz

Veteriner kısırlaştırdıktan sonra 3 gün müşahede altında tutmuştu o yüzden bu tarz şeyler yaşamadık ,geçmiş olsun :) Allah şifa versin yavrunuza

kittenlove01

teşekkür ederim iyi dilekleriniz için umarım iyileşir hemen ❤

Monserzk

İdrar kaçırma durumunu bizde yaşadık normal bir durum çok geçmiş olsun

kittenlove01

*** idrar yaparken zorlanıyor gibi bağırıyor ve saldırıyor. kumunda yapmıyor yattığı yerden yapıyor. ilaçlardan dolayı falan yanıyor olabilir mi? idrar yaptıktan sonra uyuyor hemen.

Ben de geçen hafta kısırlaştırdım dişi kedimi. 2 2buçuk günde anca geçti anestezinin etkisi. Veterinerimizin altına kaçırabilir demişti öyle de oldu. Maalesef kendinde değilken bile yürümeye çalışıp düştüğü oldu göz önünde tutmak lazım bir süre. Ben odamdan çıkarmamıştım. Umarım kediniz şu an daha iyidir😊