Kedim Son Üç Gündür Kumuna Değil Evin Farklı Yerlerine Tuvaletini Yapıyor Neden Olabilir ?

Sdakstt

3 Aylık scottish fold kedim, hep kumuna yapardı ama son üç dört gündür evin farklı yerlerine giyinme odasında ki çantama hırkama yerde bulduğu şeylere kendi yatağına halıya vs yerlere çişini kakasını yapıyor neden olabilir ?

10 CEVAP

Reyyanhan

Kullandığınız kumu değiştiniz mi peki .

burcumtlr

Tam emin olmamakla birlikte, bir veteriner belgeselinde izlemistim. Ayni sorunu anlatiyorlardi. Kedinizin saglik problemi olabilir ve size bu sekilde anlatiyor olabilir. Benim gorusum bi veterinere danismaniz olabilir. Gecmis olsun. Umarim duzelir bu durum. İyi gunler.

pongul

evi ya da odayı sirkeyle, tercihen beyaz sirke, güzelce silip reyyanhan'ın belirttiğini de uygulayın.

Aynen bende bir kere bu durumu yaşamıştım hemen reyyanhan'ın dediği gibi yaptım, sirkeyle de sildim. Bir damla da kumuna amonyak damlattım. Kumunu değiştirmediyseniz yeri her şeyi aynıysa ve her hangi bir tehdit hissettiği için yer işaretleme için yaptığını düşünmüyorsanız (ki dışarıda gördüğü bir kediye bile bazen yapabileceğini okumuştum) bir veterinere götürün dedikleri gibi bir sorunu size öyle belli ediyor da olabilir

Sdakstt

her saba uyandığımda temizliyorum işten eve gelir gelmez temizliyorum, kumu kirlendiği için 15 gün oldu değiştirdim ama yine yapıyordu mama ve kum kabı yeri aynı yerde hep

Reyyanhan

Kokusunu alamıyor olabilir . KaKa yi kaba koyup koklatin . Patisiyle kumu kazın. Tekrar hatirlasn. Devam ederse de vet ile görüşun .

Sdakstt

Kedim komadaydı bayram sürecinde veterinerde tedavi gördü, 3 gün sonunda aldım şuan sağlık durumu iyi kan testinde farklı bir hastalık cıkmadı vette yazdım ama bir sonuç alamadım ilk aldığımda yaptığım gibi patilerini sürüyorum konuşuyorum burası senin tuvaletin buraya yap diyorum ama hem kumuna hem farklı yerlere yapıyor yada idrarını tutamadığını düşünüyorum çünkü vet. aklı hep oyun ve uykuda son anda çişi aklına gelir evde büyük olduğu için yetişemeye bilir demişti son çare olarak bi kaç yere daha kum koymayı ve önerilerinizi dikkate alacağım çok teşekkür ediyorum

Benim1kedimvar

Kumunun
kum kabininin
Mamasinin yerini degistirdiniz mi ?
Yabanci bir kedi ile karsilasti mi ?
Kumunu degistirdiniz mi ?
Uzun sure pis kaldi mi ?

Sdakstt

hayır aynı kumun devamı

Zeynooo

Kumu kirli diye böyle yapiyir diycem temizliyormuşsunuz. Birkaç kere siz göturun patileriyle kumu eseleyin.bide hergun değil 2 gün de bir temizleyin en azından tekrar alışana kadar eski dışkılarının kokusunu alınca da düzelebilir.