Kulak Uyuzu

Bulutscot

2 aylık yavru scottish sahiplendik.10 gün oldu.ilk geldiği gün çok iyiydi sonra rahatsızlandı veterinere götürdük..enfeksiyon kapmış dedi antibiyotik başladı 5 gün boyunca tedavimizi olduk.dün çok hapşırıyordu ve göz akıntısı vardı sabah veterinere götürdüm yeniden.yavrumun kulağı bu halde.oridermyl krem kullanıcaz 21 gün boyunca.kendime 10 gün boyunca nasıl fark edemediğimi soruyorum hep ve çok kötü hissediyorum.sizce tedavisi tamamlandığında geçer mi?

15 CEVAP

Renklipati

Çok geçmiş olsun muhtemelen ya kötü şartlardan yada başka bir hayvandan bulaşmış olmalı
Tedavi düzgün olursa mutlaka geçecek tır 1 ay sürede anca tedavi olumlu belli olur.. temizliğine çok dikkat edin birde bağışıklık bu uyuz yüzünden düşüyor, bağışıklığın hep yüksek tutun vitamin kaliteli mama bol su verin bağışıklık yüksek olursa daha iyi

nil7

Çok geçmiş olsun bizde de kulak uyuzu vardı içleri kahve telvemsi idi veteriner dediğiniz kremlerden tüple içine sıkıp ovuşturmuştu hafifçe.Bende nasıl göremedim demistim kendi kendime ama olabiliyor insan o an farkedemiyor.Sebebiyet ne verir demistim veteriner tozlardan da alakalı olabiliyor demişti evler süpürülürken farkli oda sa tutabilirsiniz.Bağışıklık da etkiliyor bu süreçte vitamin takviyesi yapabilirsiniz ayrica probiyotikli yoğurt verebilirsiniz ara ara yemesinde çok fayda var.Bir de kulak uyuzu ve mantara dahi iyi gelen doğal yöntemden bahsetmek istiyorum sıcak suya top kekik koyup demlenmeye bırakıp 10 dk içinde süzüp pamuk yardımı ile kulak içlerini temizleyebilirsiniz bu süreçte her gün kulaklarını temizlemeye çalışın solüsyonlahatta crystalin ile de silip temizleyeblirsiniz zamanla geçecektir rabbim sifa versin

simbakedi

umarım geçer eğer petshoptan aldıysanız ya da öyle bir yerden alan birinden sahiplendiyseniz böyle şeylerle karşılaşmak çok doğal. tanıdığımın kedisi de böyleydi o iyileşti. bundan sonra daha dikkatli olursunuz şimdi tedaviye başlanmış zaten. kedinizin rutinleri oturunca ve birbirinize alışınca garip gelen şeyleri fark edeceksiniz zaten. geçmiş olsun.

simbakedi

gözlerini temizlerken çayla temizleyebilirsiniz. dediği gibi arkadaşın yemesine içmesine dikkat edin oyunlar oynatın belki o rahatsızlığını unutur bir süre sonra. mama kabını da mümkün olduğunca yıkayın. günde 1 de olur 2-3 günde bir de en kötü halde yıkayın ki temiz olsun. suyu taze olsun. maması zaten gayet kaliteli. evde tavuk et balık haşladıkça verebilirsiniz. çok sağlıklı olur. veterinizle görüşüp vitamin de verebilirsiniz bu sürede. kulaklarının içini çok temizlemeye çalışmayın bence zarar verebilirsiniz üstten temizleyin mümkün olduğunca.

Renklipati

Acana çok iyi seçim bende kullanıyorum,mama kabı su kabı temiz olsun yattığı oturduğu yerler,birde Dr animal çok iyi bir solüsyon bunla göz kulak temizliği de yapabilirsin, dediğim gibi bağışıklık güçlendirici malt ve vitaminler çok önemli kısa zamanda geçecek tır emin olun tedavi yeni başlamış çünkü.. şifalar dilerim tekrar

Tosbikdumik

Merhaba bende hemen hemen aynı dertten muzdarip bir kedi annesi olarak sunu söyleyebilirim ki sanırım Scottish cinsi kedilerin kulakları assagi eğik olup hava almadığı icin bu şekilde kulak rahatsızlıkları meydana gelebiliyormuş . Bu kadar yoğun olmasada benim kedimde de aynı şekilde bir rahatsizlik meydana geldi . Arada kulagini kaşırdı önemsemezdim bir gün sabah yatağıma çıkıp kulagini kasidiginda yatağımın üstüne siyah taneler düştüğünü gördüm sonra miniğimin kulagina baktığımda buna benzer ama bunun onda biri kadar olan kulak kirini gördüm . Veterinere gösterdiğimde siz arada pamukla temizleyin dedi iki ay o şekilde devam ettik sonra iki günde bir külahı bu şekilde kirle dolmaya başladı ben pamuk alıp temizledikçe kucağımda keyiften dört köşe oluyordu çünkü kendi kendini tam anlamiyla kasiyamiyor🙃 dun bu sebepten dolayı yeniden başka bir veterinere görürdüm çünkü kulak uyuzundan şüphelendim internetten araştırdığımda . Veteriner uyuz olsa külahının dışındaki kabuklar kalkar vs. Dedi ve uyuz değildir diyerek farklı bir solisyon verdi ilk uygulamayı kendi yaptı aynı gliserin yağı gibi bir solüsyonu kedimin kulagindan içeri damlattı orada yumuşayan kır dışarı aktı sildik temizledik bunu üç gün yapmamı söyledi .. yanı tam cozum mu bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ ama suan durumumuz iyi . Sizinkine uyuz teşhisi mi konuldu ?

Tosbikdumik

Buradan resim ekleyemedim kullandığımız solisyonu göstermek için ama sanırım profilimde sorular kısmında görebilirsiniz dün kimse bu solisyonu kulak icin kullandı mi diye soru sormuştum çünkü

Bulutscot

Evet veteriner hiç bu kadar yoğun uyuz görmedim dedi..yani insandan geçmediğine göre başka bir kediden geçmeli ki yeni sahiplendik ve hasta olduğu için aşılarını yapamamıştık.geldiğinden beri hastalığı var umarım bir an önce iyileşir sizlere de geçmiş olsun

dezgicavus

Oridermly kullandım ben, kedimi sokaktan aldım ve bende 15 gün sürdü o ilacın verilmesi . 3 veteriner gezdim bir şey yok dediler. En son yakın ilçede ki başka veteriner e gittim ve enfeksiyon var dedi. ki hergün temizliyordum ve ertesi gün sizin resme yakın bir hale geliyordu ona rağmen 3 veteriner de önemli değil dedi, biri de eczaneden antibiyotikli bir damla al gitsin dedi ilaç adı bile vermedi. 10 güne tertemiz oldu :) o ilacın açıldıktan sonra 28 gün kullanma süresi var sonra etkisi azalıyor veteriner bana bitene kadar kullan demişti. Bu sizin suçumuz değil, ilk muaneyi yapan veterinerin kontrol etmesi lazım, ki zaten kulak açısından sorunlu bir ırk ilk bakması gereken yerdi. Zaten bakacağı kulak, diş, karın ve tüy sağlığı ama onu bile yapmıyor çoğu. İlaçla toparlar inşallah, çok geçmiş olsun

dezgicavus

Bu arada kremi kullanmadan önce kulaktaki kaba kirleri disk pamuklar ile alırsanız iyi olur, pamuğu hafif ılık su ile de nemlendirebilirsiniz.

Bulutscot

Çok teşekkür ederiz şimdi akşam temizliğini yaptım yerinde zor duruyor yarın sabah da kullanıcam böyle böyle 21 gün kullanmamı söyledi veteriner.umarım çabucak iyileşir

ALABEY

Benim yavrularimdada kulak kiri var kahve telvesi gibi ne yaptıysam geçmedi net bir çözüm bilen varmı? Saygılarımla

Bulutscot

Çok teşekkürler acana mama kullanıyoruz temizliği konusunda kulak dışında gözlerinin önünü ve patisini temizliyorum şu an ekstradan ne yapabilirim odasını da her gün süpürüyorum iç dış aşısını yaptık dediler ama yapmamışlar yapsaydı bu halde olmaz dedi veteriner.bugün onu da yaptık gözlerinde yaşarma oldu umarım geçer

Bulutscot

Önce dr.animal solüsyonla kulağı temizleyip sonra kremi uyguluyoruz korkum duyma yetisine bir zarar gelmesi..inşallah bir zarar gelmez herkese teşekkür ederim

aslihan_e

Kulak kiri mi var uyuz mu? Veterinere gösterdiniz mi?