Kedim Sürekli Sinek Avlıyor

Sindycan

Akşam balkonda oturuyoruz kedim de bizimle oluyor ve avcılık skilleri fazla geliştiğinden midir nedir her vurduğunu öldürüyor. Aşıları tam, birkaç tane yemesinden bir şey olmaz ama her gün yiyor neredeyse. Sinek yemeden dolayı sıkıntı yaşayan oldu mu?

4 CEVAP

Ben evde böcek gördüğümde peçeteyle almak, efenime söyleyeyim terlikle öldürmek yerine kedinin görüp yemesini bekliyorum. Parazit riski var mı? Evet var. Risk hep var. Bugün sinek yakalamasının önüne geçersiniz ama yarın geçemezsiniz. Siz görmeden tek patiyle işini bitirip ağzına atar. Bu yüzden aşılarını düzenli yaptırmanız gerekiyor. Her ne kadar o kimyasalları almasına gönlüm razı olmasa da en azından max 6 ayda bir parazit şart.

Pofupof

Bizimki de çok yiyor. Normalde 3 ayda bir yapılan parazit ilaçlarını 2 ayda bire düşürdük

Benim kedimim kısmupunda ve kakasında kan oluyor tedavi gördü etti ama doktor sinekten olablr dedi midesi tolerans göstermiyor dedi bence mide bağırsak sorunu yoksa bişey olmaz zaten onun doğasında var benimkide çok fazla yiyordu ama günde birki tane

Yumosi

bizimkiler de hiç affetmiyor :) parazit aşısı şart :)