Tekrarlayan Öksürük

Pufininelifi

Kedimi aralık ayında sokaktan sahiplendim. Sokakta olduğu için ciğerlerini üşütmüş. 3 gün klinikte kaldı. Antibiyotik tedavisi gördü. Tedaviden sonra dili dışarıda nefes alamazmış gibi öksürmeye başladı. Tedaviden önce normal öksürüyordu. Ara sıra dili dışarıda öksürmeye devam etti. Veteriner hekimimize sorduğumda: “ Çok ağır atlattı. Zamanla geçer. “ dedi. Mart ayında yine normal öksürükleri başladı. Tekrarladığını düşünüp tekrar veterinere gittik. 5 günlük Synulox hap verdi. Öksürüyor gibi ama dili dışarıda nefes alamazmış gibi de oluyor anlamıyorum. Bugün yine aynı şeyi yaptı. Keşke video yüklenebilse. Daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı? Bir şey olucak diye çok korkuyorum. Fotoğrafa koydum dili bu şekilde dışarıda nefes almakta zorlanıyor.

8 CEVAP

Ben yaşadım bu durumu synuloks ve başka birsürü antibiyotik kullandık en sonunda astım olduguna ve kronik olduguna kanaat ettiler şimdi astıma yönelik tedavi alıyoruz

Hilalllllll

Aynı sokak kedilerimde oluyor durumum olmadığı için veterinlerine götüremiyorum bu sorunlara 2 yıldır uğraşıyorum umarım sizinki geçer geçmiş olsun

simbakedi

https://www.suzionline.com/kedi/kedilerde-astim-suzinin-astim-sureci/
kedinizde boyle belirtiler de var mi belki astim olabilir videolar falan var gayet anlasilir anlatilmis bakmanizda fayda var

Pufininelifi

@Hilalllllll Çok teşekkür ederim. Umarım geçer. 🙏🏻

Pufininelifi

@simbakedi Çok teşekkürler. Aynı videodaki gibi oluyor. Sanırım astımdan şüphelenmemiz gerekecek. Astım olma olasılığı hiç aklıma gelmemişti. Çok sağ olun.

simbakedi

cok gecmis olsun tekrardan

Pufininelifi

@simbakedi Çok teşekkür ederim. 😊

Pufininelifi

@kedililililerle astım olabileceği hiç aklıma gelmemişti. Çok teşekkürler. En yakın zamanda veterinere gitmeyiz çünkü öksürükleri bu aralar çok sıklaştı.