Kedinin Gözünde İltihap Akıyor

gulsaha

sokakta baktığım bir kedi var. o doğum yaptı 4 tane 10 günlük oldular bugün. anne yaklaştırmıyor beni bende yaklaşmak istemiyorum dokundum diye yavruları dışlamasın diye. ama onlara güvenli yumuşak bir alan oluşturdum. yalnız dün akşam farkettim kedilerin gözleri yavaş yavaş açılıyordu. birinin gözünde şişlik farkettim. çayla temizledim içinden iltihap çıktı. iltihap gidene kadar temizledim sonrada eczaneden terramsin ve exocin diye göz damlası var ondan aldım. dayanamdım kedileri eve aldım güç bela. ama veterinere götürecek kadar annesi vermiyor. alamıyorum malesef. başına böyle bir şey gelen var mı? (bu arada veteriner söyledi damla ve terramsini kendi kafama göre hareket etmedim. ama malesef çok iyi veteriner yok bulunduğum yerde. içime çokta sinmediği için buraya yazdım)

4 CEVAP

simbakedi

bence elinizden geleni yapmissiniz boyle devam ederseniz iyilesebilir. anneden ayirmak cok zor yani o yuzden bir tavsiye veremiycem maalesef

Zeytinbey

Her gün ılık çayla temizleyip terramycin göz merheminden sürün biraz zaman geçtikten sonra da damlasını damlatirsiniz. Elinizdeki damla ise yaramazsa tobrased göz damlası alabilirsiniz sokaktaki kedilerime tobrased kullanıyorum çok memnunum

kedidostu7

Aslında birer fotopraf koysanız daha iyi olur. Ama gözü akıyor,kapanıyor biraz da şişse sabahları erkenden kalkıp demlediğiniz yeşil çayı (ılık olsun gözü yanmasın) peçete yardımıyla hafifçe kedinize uygulayın. Daha sınra gentagut diye bir göz damlası var onu alın ve 3 damla 6 saatte bir uygulayın (eczaneden alırken kediye uygulayacağım günde kaç damla kaç saatte bir vermeliyim diye sorun yanlış olmasın söylediğim) 3-4 güne iyileşir gözleri. Tabii bunlar benim sokak kedilerime uyguladıklarım ve bu zamana kadar hepsinin gözü iyileşti bu dediklerimle. Şimdi ise horozuma uyguluyorum aynı işlemi. Ama bana sorarsanız gözindeki iltihabı siz almayın göz hassas bir noktadır zaten iyileşme süresinde o kendiliğinden atar. Siz ılık çayla gözü silin ve damlayı kullanın. İyileşirse lütfen buraya yazın ki diğer arkadaşlarda aynı sorunu yaşıyorsa çözim bulurlar. Umarım iyileşirler.

gulsaha

Cevap yazan herkese teşekkkür ederim.merak eden belki de aynı problemi yaşayan varsa yardımcı olmak adına yazıyorum. bugün 2. gün ve ben düzenli günde 3 kere çayla temizleyip exocin damlayı kullandım başka bir veteriner ile görüştüğümde exocinin çok iyi olduğunu 2 3 güne düzenli kullanımda sonuç alacağımı söyledi.şuan için terramsin kullanmayın denildi. malesef gözü hala kapalı ama çok şükür iltihap yok. ilk gün gözünü temizlediğimde kendi göz çevresinden akmıştı iltihap zaten. umarım söylediğiniz ilaçları almadan düzelir minik yavrum :(