Tavşanım Hamile Mi Anlamadım

Betulay_

Bahçede 2 tane tavşanım var biri kız biri erkek. Dürümün kız olduğunu düşünüyorum çünkü yüzü daha uzun ve memişleri var. 2 tavşanın da bahçede ayrı yerleri var fakat kız tavşanım birkaç kez yerinden kaçtı. Şu aralar karnı bayağı bir şiş duruyor ve eski haline göre çok hırçın.Hep yemek yediği için de göbüşü olabilir. Sürekli de toprağı kazıyor derin bir şekilde acaba yavrularını orda mı doğuracak diye düşünüyorum. Diğer tavşanım hiç toprak kazmıyor erkek olan. Ve birbirlerine çok aşıklar tellerden hep birbirlerini kokluyorlar. Ve dişi tavşanım erkek olanın kafadındaki tüyleri yolmuş biraz.

3 CEVAP

Hilalllllll

Kazıyor ise doğum yapabilir kediler genelde öyle yapar ama tavşan hakkında bir bilgim yok

ozguuu

Memeleri belirgin ve karnı şiş, toprağı kazıyor, bu hamile olduğuna işarettir. Sürekli yatıyorsa ve hırçınsa da hamile demektir. Erkek olanın kafasındaki tüyleri yolup da yuvasına taşıyacak gözünüz üstünde olsun karnındaki tüyleri de bir kontrol edin doğumu büyük ihtimalle yakın

Betulay_

Evet genel olarak ya yatıyor da da erkek olanla tellerden koklaşıyorlar. Bu aralar nedense toprağı kazmıyor büyük ihtimal yağmur yağdığı için geri kapatıyor. Öteki tavşanla sürekli yağmur yağarken dahi koklaşıyorlar kurutmak zorunda kalıyorum karnı bayağı bir şiş bacakları karnına göre çok ince ters durmak istemediği için memitolarına bakamıyorum