Köpeğiniz Biber Yiyor Mu?

Kızım Daisy jackrassell fino kırması şuan 5 aylık herşeyi yiyor :( hiç bişeyi seçmeden ama biber kelimesini duyduğunda ayrı bi çıldırıyor. Özelliklede çarliston ve kapya biber. Veterinerimiz verme ddi ama bacaklarımı tırmalıyor bu sefer :( her pati aynı mıı?

4 CEVAP

Mehmetkra

Normalde az miktarda yemesinde sakınca yok. Bol miktarda c vitamini içeriyor ayrıca içinde beta karotende bağırsakta a vitaminine dönüşüyor. Ama dediğim gibi az miktarı yararlı çeyrek kapyadan fazlası özellikle sizinki gibi küçük ırk bir köpek için sıkıntı olur. Biberler bazik özelliktedir midesinin ph degerini yükseltip hazımsızlığa sebep olabilir.

Mehmetkra

Ama veterineriniz vermeyin dediyse az da olsa vermeyin siz

Veterinerimiz bişey demedi şimdilik, fakat bizimki biberin rengini gördüğü anda deliriyo :) Kıyamıyorum bende

puglife

Köpeğim 6 aylık olduğundan beri benimle, yakında 7 aylık olacak ve evimize geldiğinden beri asla kendi yediklerimizden vermedik.
Tırmalama huyunu sizin törpülemeniz ve eğitmeniz lazım.
Köpeğime kendi ödül, kuru ve yaş mamaları haricinde verdiğim tek yemek yumurta. Onu da veteriner tavsiyesi ile veriyorum ve sadece beyazını. Sarısını vermiyorum. Köpeğim gayet sağlıklı.
Pug cinsi köpekler yemek yemeye çok düşkün oluyorlar, bizim yediğimiz her şeyi yemek istiyor ama vermiyoruz.
Bu biraz da sizin eğitiminize bağlı. Köpeğim artık buna alıştığı için biz masada yemek yerken o kadar rahatsız etmiyor.