Kedi Uzaklaştırıcı Sprey Hakkında

zeynpsde

merhaba arkadaşlar, 7.5 aylık kedimiz var henüz yeni mutfak tezgahına yerden atlayarak çıkmayı öğrendi. ocağın olmadığı karşı tezgahın yanında bar sandalyesi var sandalyeyi kullanarak o tezgaha çıkmayı öğrenmişti zaten. tezhah boş olduğu icin bi şey yapmamıştık ama direkt parkeden atlamayı öğrenmiş sıpa şimdi de ocağın ve lavabonun olduğu diğer tezgaha atlıyor ocak açıkken atlamış bir kere son anda fark ettik allah korusun bir sey gelecekti basına. ne zaman çıktığını görsek kızdık, kolonya koklattım, tezgaha sirke döktüm, su sıçrattım, kavanoza nohut koyup ses çıkarıp korkutup kacırmayı denedim ama çok anlık etki etti on dakika sonra yine geldi çıktı. yani ben tezgaha çıkmamayı öğretme konusunda başarılı olamadım. kedi uzaklaştırıcı sprey gördüm bugün petshopta bi şans vereyim dedim aldım. fakat sorup soruşturmadan da kullanmak istemedim. fotoğraflarını ekliyorum, bu markayı bilen kullanan var mı sonuç aldınız mı? ben içerikten anlamıyorum açıkçası içeriği zararlı mıdır? yanıtlarsanız çok sevinirim :) fotoğraflar yüklenmemiş tekrar yayınladım soruyu

1 CEVAP

nergulsimsek

/ yaşında erkek bir kedimiz var. 1.5 aylıktı bize geldiğinde. Kediler doğası gereği yüksek yere çıkıp yere atlamaya bayılıyorlar. Her istemediğiniz yere çıktığında sakince alıp yere yavaşça bırakın ve hayır deyin. Yukarıdan atlama eğlencesini elinden almış oluyorsunuz böylece. Bunu her gördüğünüzde yapmalısınız. Bir süre sonra zaten istemediğiniz hiç bir yere çıkmadığını göreceksiniz. Aynı olayları yaşadık. Her masaya çıkışında, her tezgahın üzerine çıkışında evin hangi ferdi gördüyse yanına sakince gidip HAYIR deyip yere yavaşça bıraktık. Sabırla ve kararlılıkla uygularsanız işinize yarayacağını düşünüyorum